İşlemci Soğutucusu ve işlemci termal macun önerisi

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Merhabalar,

Soğutucu için max 500 TL Macun içinde 150TL forumda bu macunun çok iyi olduğu söyleniyordu mx-4 ile arasında ne farkı vardır acaba ? eğer cidden iyi farkı varsa bunuda alabilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Soğutucu için max 500 TL Macun içinde 150TL forumda bu macunun çok iyi olduğu söyleniyordu mx-4 ile arasında ne farkı vardır acaba ? eğer cidden iyi farkı varsa bunuda alabilirim.

Linkteki ürünü alın geçin. F/P oranı çok yüksektir öneririm. MX-5 önerebilirim bütçenize birde ama bence NT-H2 alın geçin.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
- Genelde önerdiğim bir üründür. F/P oranı oldukça iyidir.

@BatuhanKLC incelemişti ürünü aşağıya bırakıyorum. İncelemesi olmasa bile öneriyorum ama izleyin derim.

Hocam başka bir sorum olacaktı Bilgisayara oyunlar yüklediğimde oyunlar ilk zamanlarında oynarken donmalar oluyor bu donmalar bir süre sonra geçiyor. oyuna 4. 5. girişimde azalmış oluyor, saniselik donmalar. Mesela valorantta oyunu ilk yüklediğim zamanlar sürekli droplar giriyor saniselik şuan nadir drop giriyor diğer oyunlardada bu şekil. Normal birşeymidir yoksa bir sıkıntı varmıdır ? Bugün PUBG indirdim sürekli donuyordu oyun hala donuyor ama azaldı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam başka bir sorum olacaktı Bilgisayara oyunlar yüklediğimde oyunlar ilk zamanlarında oynarken donmalar oluyor bu donmalar bir süre sonra geçiyor. oyuna 4. 5. girişimde azalmış oluyor, saniselik donmalar. Mesela valorantta oyunu ilk yüklediğim zamanlar sürekli droplar giriyor saniselik şuan nadir drop giriyor diğer oyunlardada bu şekil. Normal birşeymidir yoksa bir sıkıntı varmıdır ? Bugün PUBG indirdim sürekli donuyordu oyun hala donuyor ama azaldı.
Aşağıdaki bileşenlerde tek düşük segment ürün SN350 M.2 disk. Disk odaklı drop yiyor olabilirsiniz.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Aşağıdaki bileşenlerde tek düşük segment ürün SN350 M.2 disk. Disk odaklı drop yiyor olabilirsiniz.
SSD' de sorun olup olmadığını nasıl test ederim ? crystaldiskmark testinde normal değerinde üstünde çıkıyor değerler. SSD Sağlığıda %100

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
SSD' de sorun olup olmadığını nasıl test ederim ? crystaldiskmark testinde normal değerinde üstünde çıkıyor değerler. SSD Sağlığıda %100
Bileşen bazlı bakarsak en düşük segment üründen şüphelenmek gerekir o yüzden M.2 disk dedim ama denemek lazım tabi. Bunu test etmek için ya başka bir diski sizin sistemde yada bu diski başka sistemde denemek gerekiyor.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Bileşen bazlı bakarsak en düşük segment üründen şüphelenmek gerekir o yüzden M.2 disk dedim ama denemek lazım tabi. Bunu test etmek için ya başka bir diski sizin sistemde yada bu diski başka sistemde denemek gerekiyor.
Onu yapma şansım yok malesef böyle idare edicem o zaman mecbur sağolun.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Hocam birde Snowman T6 Ultra alsam yeterli olurmu bu işlemciye ? sizin attığınızla kaç derece fark olur ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam birde Snowman T6 Ultra alsam yeterli olurmu bu işlemciye ? sizin attığınızla kaç derece fark olur ?
Ben o markadan genelde ürün önermem. Ürünün performansını bilmiyorum o yüzden bir şey diyemem. Bence ucuza kaçmayın önerdiğimi alın. İleriye yatırım olur.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
@ugur.gozaydin CPB Kapattım Sıcaklık şimdilik düşmesi için fan alana kadar bana ne gibi eksileri olur FPS Düşmesi dışında ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
@ugur.gozaydin CPB Kapattım Sıcaklık şimdilik düşmesi için fan alana kadar bana ne gibi eksileri olur FPS Düşmesi dışında ?
İşlemcinizin maksimum frekansı düşük olacak hepsi o ki buda genel olarak sadece aldığınız işlemciden daha az performans almanıza sebep olur. Başka bir eksisi yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri