İşlemcim Yük Altında Sürekli 95 Derece Oluyor Ne Yapmalıyım?

İbrahim Oruç Yönel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba iyi forumlar,

Ryzen 5 5600 işlemcim ve sıvı soğutma olarak thermaltake'in 240mm'ini kullanıyorum. Oyun oynarken afterburner ile baktığımda sürekli 95 dereceleri görüyorum fanlar kasanın ön tarafına monte edilmişti ilk olarak ön kapağı çıkarttım ve o şekilde denedim fakat sonuç aynı ardından işlemci macun değişimini yaptım tekrar denedim sorun halen devam ediyor. İnternetten birkaç araştırma yaptım işlemci voltajını düşürürseniz sıcaklık azalıyor diye yaptım evet kontrol ettiğimde değerler 80-85 bandına düştü ama sıvı soğutma ile beraber bence bu değerler yine fazla sizce ne yapmalıyım?

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
417
Bios'ta Precision Boost Overdrive (PBO) açıksa kapatın.

KS

İbrahim Oruç Yönel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyalar

• ss.png
    ss.png
    151.6 KB · Görüntüleme: 6

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Soğutucu fanalrı dönüyor,değilmi.Bi de pompanın devrini kontrol et.

AlazKubai

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sıvı soğutucular kendi macunları hazır şekilde gelir ama, hadi bir ihtimal macununu da kontrol et.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
O zaman çok büyük ihtimal soğutucu basmıyor.Thermaltekin soğutucularının genelde ,arka plakası plastik. O plastiğe giren 4 adet civatanın kafaları plastikteki yuvanın aşınması nedeniyle,içinde dönebiliyor. Sen sıktım sanıyorsan,civata döndüğü için tam sıkmıyor. Bi kere başıma gelmişti. O, 4 yuvayı bi kontrol et.

KS

İbrahim Oruç Yönel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O zaman çok büyük ihtimal soğutucu basmıyor.Thermaltekin soğutucularının genelde ,arka plakası plastik. O plastiğe giren 4 adet civatanın kafaları plastikteki yuvanın aşınması nedeniyle,içinde dönebiliyor. Sen sıktım sanıyorsan,civata döndüğü için tam sıkmıyor. Bi kere başıma gelmişti. O, 4 yuvayı bi kontrol et.
Bir kontrol edeyim.
Daha önce yapmıyordu, yeni mi başladı? Doğru anlamış mıyım?
Doğrudur.

AlazKubai

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kuru çözmüş bence olayı. Kontrol ettin mi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri