İSO Dosyalı Çıkartmalı Oyunlarda Hata Alıyorum

artemis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Bilgisayarımın çok değişik sorunu şöyle özetlemek istiyorum dostlar;

6 7 ay öncesine kadar bilgisayarımda her türlü İSO dosyalı oyunlar ,oyun dosyaları cracklı cartlı curtlu oyunlar indirip kurup oynarken bişeyler oldu bi sorun yok gibi görünüyor ama sorun şurada başlıyor örneğin mafia 2 ve cod mw3 iso dosyalarından çıkartılıp kurmalı oyunlarda bilgisayarım hiçbir türlü çıkartamıyor zorlayınca mavi ekranda veriyor indirdiğin dosya bozuk filan diyeceksiniz başka sağlam bozuk olmayan İSO çıkarmalı oyun indirdiğimde gayette açıyor kurup oynayabiliyorum ama GB si orta halli veya büyük olan İSO dosyalı oyunları çıkartamıyor gibime geldi.

Bilgisayarında yer yok diyeceksiniz 110 gb ssd var 70 80 gb kadarda boş yer var bu saydım oyunlar o kadarda yer kaplamıyor zaten bilirsiniz hocam daemon tools ile çıkarmayı vs. denedin mi diyeceksiniz denedim ondada sorun yapıyor winrar vs. ile İSO'yu çıkarmayı da deneyince de çıkarılmıyor sadece bu tür şeylerde yapıyor format vs. başka İSO'larda isterse baya büyük GB yer kaplasa bile açıyor ssd de sorun var dicek olabilirsiniz ssd yi 2 3 yıl önce aldım hiçbir sorunu da yok bu İSO dosyalı cracklı oyunları en az 5 10 defa silip kurup oynamışımdır hiçbirinde sorun çıkarmıyordu.

Bilgisayarın başka bir yerinde sorun yok olsa ztn hiçbişey yapamam diye düşünüyorum tertemiz format çek hocam diceksiniz hepsini denedim tertemiz formatlar attım windows 7 8 10 hepsini denedim hepsinde de aynı hatayı veriyor setuplu sıradan oyunlarda da hiçbir problem çıkarmıyor veyahut steam oyunlarında sadece böyle bir saçma şeyde çıkartıyor gülsem mi ağlasam mı bilemedim malwarebytes gibi şeylerle tarat diceksiniz onlarda da bir sorun bulamıyor sistem özelliklerimde gayet yetiyor bunları oynatmaya i3 4 GB ram filan var zamanında almış olduğum bir PC

Moderatörün son düzenlenenleri:

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Winrar ile çıkartmayı denemişsiniz, bir de Winrar ile direkt isoyu açmayı deneyin. Açabiliyorsanız ve sorun yoksa dosyaları ayrı bir klasöre sürükle bırak ile çıkartabilirsiniz. Veya Winrar yerine 7-zip ile aynı işlemleri deneyin.
Güncel daemon tools kullanıyorsanız eski sürümlerini deneyin (ya da tersi) veya alternatiflerini olarak PowerISO , UltraISO ile deneyin.

Bunlar işinize yaramaz ise tek alternatif önerim iso yu paylaşan yere bildirin güncellesinler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri