İş'te Fon Hakkında

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Merhabalar hocam birikimimin bi kısmıyla buradan fon almak istiyorum ancak çok anlamıyorum sizin önerileriniz nelerdir neler yapmaliyim yardımcı olursanız sevinirim

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
fon sistemine girince risk yönelimini sorar ya da basit bir test yapar genelde. ona göre yönlendirir seni. yatırım miktarın, ne kdar sürede bozarsın vs. ona göre belli fonları hisseleri vs paçal yapacak şekilde sana öneri sunar seçersin hocam. uzun vade dursun bazen düşse de ( ana paradan değilde o an 5000 TL birikmiş var 4000 e düşer belki aldığı hisseler vs. yüzünden ama ilerde gene çıkabilir ) önemli değilse orta ya da yüksek risk fonuna geçebilirsin. benim o şekilde mesela. yok az da olsa biriksin garanaticiyim dersen en risksiz şekilde seçersin. basit fonlar altın döviz gibi şeyler alır bir kısmın faize koyar vs.

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
fon sistemine girince risk yönelimini sorar ya da basit bir test yapar genelde. ona göre yönlendirir seni. yatırım miktarın, ne kdar sürede bozarsın vs. ona göre belli fonları hisseleri vs paçal yapacak şekilde sana öneri sunar seçersin hocam. uzun vade dursun bazen düşse de ( ana paradan değilde o an 5000 TL birikmiş var 4000 e düşer belki aldığı hisseler vs. yüzünden ama ilerde gene çıkabilir ) önemli değilse orta ya da yüksek risk fonuna geçebilirsin. benim o şekilde mesela. yok az da olsa biriksin garanaticiyim dersen en risksiz şekilde seçersin. basit fonlar altın döviz gibi şeyler alır bir kısmın faize koyar vs.
Anladım hocam şuan olayı çözmek için az bi miktar koymayı düşünüyorum teşekkürler

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
aldığın riske göre nvidia hissesi aldı diyelim geçenlerde %15 filan düştü mesela. ama yükselme potansiyeli var genel olarak. buna benzer ilerliyor hocam basit şekilde anlatmaya çalışırsam

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
aldığın riske göre nvidia hissesi aldı diyelim geçenlerde %15 filan düştü mesela. ama yükselme potansiyeli var genel olarak. buna benzer ilerliyor hocam basit şekilde anlatmaya çalışırsam
Anladım eyw

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
allianz 'ın 3 aylık ve 1 yıllık seçimlere göre kar oranları bu şekilde mesela

1720996069172.png
1720996084761.png

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Tekrardan merhaba hocam 500tl lik denemek için bisey aldım fakat bunu iş bankasından yatırım hesabı kısmından görebiliyorum ama nasıl satabilecegimi hala bulamadım nasıl sayabilirim bunu ve de iş te fon uygulamasindan görüntüleyemiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri