Kasa Fan Kablosu Koptu!

ibrahimbbk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam Selamün Aleyküm herkese iyi günler.

GamingGenTR'den hazır sistem almıştım. Açılış indirimlerini biliyorsunuzdur. Oradaki kasalarda Performax HellFire kasalarıydı. İçindeki PSU sorun oluşturur diye PSU değiştirmiştim. Uğur hocam ve Taner hocamın önerileri üzerine.

Fakat ben PSU takarken öndeki fanlardan birinin kablosunu koparmışım ve fan sadece turuncu yanıyor. Bu da ister istemez kötü bir görüntü oluşturuyor. Bende bu bozuk fanı egsoz fanı ile yerini değiştireyim diyorum. Bir problem çıkar mı? Bilgisayar yeni olunca tedirgin ediyor sökerken bir şey olur mu? PSU'nun gücünü keserken anakarta vs zarar verir mi diye tedirgin oluyorum.

Yanıtlarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Öncelikle hangi kabloyu kopardınız. RGB kablosu mu yoksa fan güç kablosu mu. Eğer güç kablosu ise fanınız dönmez ve çalışmaz.Bu yüzden egzoz fan kısmına taktığınız zaman kasanın içindeki sıcak hava tahliye olmaz

KS

ibrahimbbk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Öncelikle hangi kabloyu kopardınız. RGB kablosu mu yoksa fan güç kablosu mu. Eğer güç kablosu ise fanınız dönmez ve çalışmaz.Bu yüzden egzoz fan kısmına taktığınız zaman kasanın içindeki sıcak hava tahliye olmaz
Hocam fanlar çalısıyor bi problem yok kasa fanları 6 pin ortasindakı tek kablo kopmuş rgb kablosu buyuk ihtimalle.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,001
Selamlar,

Kasanın öndeki fanlar molex ile mi çalışıyor kontrol ettiniz mi? Çalıştığı için arka tarafa takabilirsiniz problem olmaz. Aslında kopan kablo ufak bir tel sıyırması ve bantlama ile tekrar çalışabilir aslında çevrenizde bu tarz işlerden anlayan biri varsa.

Siz sadece yer değişikliği yapacaksınız. Tüm fanlar aynı şekilde çalışıyor o kasada.

KS

ibrahimbbk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Selamlar,

Kasanın öndeki fanlar molex ile mi çalışıyor kontrol ettiniz mi? Çalıştığı için arka tarafa takabilirsiniz problem olmaz. Aslında kopan kablo ufak bir tel sıyırması ve bantlama ile tekrar çalışabilir aslında çevrenizde bu tarz işlerden anlayan biri varsa.

Siz sadece yer değişikliği yapacaksınız. Tüm fanlar aynı şekilde çalışıyor o kasada.
Hocam kontrolcuye bağlı fanlar sizin videonuzda degiştiğiniz kasa varya aynı onun gibi kasa. Kontrolcude molex kablosuyla psu dan gelen molex guc kablosuna baglı. Sorun şü kablo 6 pin yuvasinin icinden cıktı. Yani yerine taktim bantla sabitledim fakat belli bir süre sonra tekrardan aynı sorun ortaya cıktı.

KS

ibrahimbbk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam psu nun gucunu arkadaki acma kapama dügmesinden mi kesmeliyim yoksa direk prizden mi cekeyım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri