Kasa kablolama nasıl yapılır?

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Arkadaşlar selamlar uzatmadan konuya geçicem acil yardım lazım “xpg prime argb anakart uzatma kablosu” kasada nasıl kablolanılıyor? İkinci olarak kasada ki fan kablolarını nasıl bağlayacağım yardım ederseniz çok sevinirim.

Anakart : ASUS TUF B550M-E WIFI
Kasa : Darkflash DLS 480

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Arkadaşlar selamlar uzatmadan konuya geçicem acil yardım lazım “xpg prime argb anakart uzatma kablosu” kasada nasıl kablolanılıyor? İkinci olarak kasada ki fan kablolarını nasıl bağlayacağım yardım ederseniz çok sevinirim.

Anakart : ASUS TUF B550M-E WIFI
Kasa : Darkflash DLS 480
Sorunuzu tam anlayamadım ?
Gerekli yerlere takmanız yeterli değil mi ?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocam kasanın kabloları çok karmaşık hiç bir şey anlamadım extra olarak XPG Prime'ın kablo montajını yapamadım dümdüz taktım ışık vs. gelmedi..
Onu PSU'ya ek olarak takacaksınız.
1664995209791.png
1664995199805.png

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocam kasanın kabloları çok karmaşık hiç bir şey anlamadım extra olarak XPG Prime'ın kablo montajını yapamadım dümdüz taktım ışık vs. gelmedi..
Işıkları açmak için birşey yok diye biliyorum güç geldiğinde ışıklar otomatik yanıyor hocamızın dediği gibi, yanlış takmış olabilirsiniz.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Erkek ve dişi uçlar olarak belli ediyor zaten kendini. Anakarttan çıkarttığınız ucu, aldığınız ürünün giriş kısmına takacaksınız. Zaten diğer türlü soketi takamazsınız da.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Hocam Discord adresiniz varsa acil verseniz de oradan göstersem
Buradan paylaşmanız, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için de rehber niteliği taşıyacaktır. İsterseniz buradan paylaşabilirsiniz.

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
AC33874E-0D5F-4C64-B0C8-F9355749DC28.jpeg
1EE613BB-819C-463F-9938-0FDE4D368826.jpeg

bakın gördüğünüz gibi iki kabloyu 1 erkek 1 dişi birbirine bağladım aynı kablodan geliyorlar anakarta da 24 pinli bağladım ama yok çalışmıyor kontrolcüsü var fakat nereye takacağımı bilmiyorum

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocam Discord adresiniz varsa acil verseniz de oradan göstersem
Ben zaten normalde de bunu pek kabul etmiyorum.
Diğer üyelerin de dediği gibi, buradan daha sağlıklı olur.

bakın gördüğünüz gibi iki kabloyu 1 erkek 1 dişi birbirine bağladım aynı kablodan geliyorlar
anakarta da 24 pinli bağladım ama yok çalışmıyor kontrolcüsü var fakat nereye takacağımı bilmiyorum
3 pinli olan bir ucu var, onu anakartınızda uygun port varsa oraya bağlamanız gerekiyor.
Kutudan çıkan kontrolcüye de SATA Power ile güç vermeniz gerekiyor.
1664998820385.png

Fotoğraflardan çok seçilmiyor ama siz kablo bağlantısı yaparken yanlış bir bağlantı yapmış olabilirsiniz.
Yani görselden anladığın kadarıyla güç almasını sağlayacak herhangi bir bağlantı yok gibi görünüyor.
1664998205911.png

Aşağıdaki videoyu adım adım takip ederek kurulumu yenileyin.

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Ben zaten normalde de bunu pek kabul etmiyorum.
Diğer üyelerin de dediği gibi, buradan daha sağlıklı olur.

3 pinli olan bir ucu var, onu anakartınızda uygun port varsa oraya bağlamanız gerekiyor.
Kutudan çıkan kontrolcüye de SATA Power ile güç vermeniz gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 8589

Fotoğraflardan çok seçilmiyor ama siz kablo bağlantısı yaparken yanlış bir bağlantı yapmış olabilirsiniz.
Yani görselden anladığın kadarıyla güç almasını sağlayacak herhangi bir bağlantı yok gibi görünüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 8586

Aşağıdaki videoyu adım adım takip ederek kurulumu yenileyin.

Hocam şöyle bir şey var controller dahil 2 dişi 1 erkek var anakartım da hiç erkek port yok ki?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocam şöyle bir şey var controller dahil 2 dişi 1 erkek var anakartım da hiç erkek port yok ki?

Görseldeki portlar ARGB portları olarak görünüyor. Oradan bağlantı yapmayı deneyin.
Ayrıca önceki mesajımda paylaştığım YouTube videosunda detaylı kurulum anlatılıyor.
1664999322996.png

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Elinize sağlık, hayırlı olsun.
Bir fotoğraf ile taçlandırın da güzelliği görelim. :LOL:
Hocam vallaha kasa alt tarafta duruyor şuan kütüphanem dar olduğu için masaüstüne koyamadım kasayı çok büyük kasa ama şöyle söyleyebilirim 6 saat uğraştım montaj ve kablolama dahil (gerçi kablolama biraz kötü oldu ama yapacak bir şey yok. :D) sırtım ağrıdı elim kesildi falan o kadar yorgunum ki ama değdi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri