Çözüldü Kasa temizlerken saç kurutma makinesi kullanmalı mıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
İyi forumlar arkadaşlar. Kasamı temizleyeceğim birazdan. Nasıl daha kolay olur derken kurutma makinesi aklıma geldi. Stok fanı falan sökmeyeceğim üstünden makineyle tozu atmaya çalışsam sıkıntı çıkarır mı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
İyi forumlar arkadaşlar. Kasamı temizleyeceğim birazdan. Nasıl daha kolay olur derken kurutma makinesi aklıma geldi. Stok fanı falan sökmeyeceğim üstünden makineyle tozu atmaya çalışsam sıkıntı çıkarır mı?
Stok fanın dönmeyeceği şekilde bir şey sıkıştırın/koyun sonrasında kurutma makinesinin soğuk ayarıyla kullanabilirsin.

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Bunu balkon gibi yerlerde yapmanı isterim çünkü diğer türlü tozlar havaya uçacaktır. Eğer makinenin soğuk özelliği varsa onu kullanarak yap, yoksa hiç bulaşma ve de fanların dönmesini engelle ki mekaniği bozulmasın.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Bunu balkon gibi yerlerde yapmanı isterim çünkü diğer türlü tozlar havaya uçacaktır. Eğer makinenin soğuk özelliği varsa onu kullanarak yap, yoksa hiç bulaşma ve de fanların dönmesini engelle ki mekaniği bozulmasın.
Soğuk ayarı yok hocam maalesef. Bir de burası biraz soğuk balkonda 5dk bile duramam. Ne tavsiye edersiniz başka? Fırçayla biraz yüzeysel olur gibi geldi. İlk defa temizleyeceğim de bilgim yok pek.

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Soğuk ayarı yok hocam maalesef. Bir de burası biraz soğuk balkonda 5dk bile duramam. Ne tavsiye edersiniz başka? Fırçayla biraz yüzeysel olur gibi geldi. İlk defa temizleyeceğim de bilgim yok pek.
Sıcak ayarda uzaktan balkonda yapın. Katlanmanız lazım böyle bir şey yapacaksanız. Onun dışında ise kapatın pc yi ıslak mendille silin etrafı, sonra kuru peçete ile üzerinden geçin kurutun. Islak mendil kullanırken herhangi bir cihazın çipini ıslatmamaya dikkat edin yeter.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Tamamdır hocam sağolun. Ekstra demeniz gereken bir şey yoksa başlıyorum.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Kalın boya fırçam var onunla yapıyorum. Kurutma makinesini kaldırdım hocam yavaş olsun sıkıntı çıkmasın. Çağdaş hocamın dediği gibi stok fandaki gibi kasanın fanları da sabitlemeli miyim? Mekaniği bozulur mu yani?

bybarisss

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
70
Kalın boya fırçam var onunla yapıyorum. Kurutma makinesini kaldırdım hocam yavaş olsun sıkıntı çıkmasın. Çağdaş hocamın dediği gibi stok fandaki gibi kasanın fanları da sabitlemeli miyim? Mekaniği bozulur mu yani?
Hava vermiyorsanız sabitlemeye gerek yok.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Tamamdır hocam havayla işim yok. Çok sağolun hepiniz.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Soğutma bloklarının olduğu kısımlarını temizlemeniz yeterli.
Anakart ve ekran kartının PCB yüzeyini temizleyecekseniz pinlerine dikkat edin. Bir hasar vermeniz halinde arıza yapabilir. Fırça ile temizleyecekseniz çok hafif dokundurarak temizleyin, pinlerin yoğun olduğu kısımlarını pek ellememenizi öneririm.

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Benim tavsiyem sıcak mod ile yapmamak. Makyaj fırçası varsa kullanabilirsiniz.
Hocam sıcak mod ile yaparsak ne gibi bir sıkıntı olabilir? Ekran kartının soğutma bloğundaki boşluklarda biraz toz var da buraya sıcak hava tutmak neden zararlı olsun ki yük altında da ısınmıyor mu zaten? (Bilmediğim için soruyorum)

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam bitmek üzere dediğiniz yerlere fırça ile küçük dokunuşlar yaptım sadece.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Arkadaşlarım bitti çok şükür. Herkes teşekkür ederim yardımları için. Son bir şeye değineceğim ekran kartı ile sonrasında konu kapanabilir. Takarken dikkat ettim, aşağıya bırakıyorum fotoğrafları. Bunların orjinali bu şekilde dimi? Korkmam gereken bir husus yoktur inşallah.

Ekli dosyalar

• IMG_20221227_161532_089.jpg
    IMG_20221227_161532_089.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20221227_161556_564.jpg
    IMG_20221227_161556_564.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 11

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Arkadaşlarım bitti çok şükür. Herkes teşekkür ederim yardımları için. Son bir şeye değineceğim ekran kartı ile sonrasında konu kapanabilir. Takarken dikkat ettim, aşağıya bırakıyorum fotoğrafları. Bunların orjinali bu şekilde dimi? Korkmam gereken bir husus yoktur inşallah.
Evet öyle hocam

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Tamamdır hocam. Teşekkür ederim herkese.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri