Kasa ve Sıvı Soğutma Uyumu

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Elimde Msi MPG Gungnir 110M modeli mevcut sitesinde üst paneline 240mm radyator uygun olduğu söyleniyor bende üst tarafa Corsair H100i platinium 240mm modelini almayı düşünüyorum herhangi bir sorun çıkarır mı ?
Ram : Corsair Venegance pro rgb
Anakart : Rog B550-F

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
RE: KASA İLE SIVI SOĞUTMA UYUMU

Seçtiğiniz sıvı soğutucu fan ile birlikte 52mm kalınlığına sahip. Üst kısıma 240mm sıvı soğutma takabilirsiniz ama RAM 'leriniz yüksek profile sahipler. Öncesinde RAM ile kasanın üst kısmındaki fan montaj vida deliklerinin içe bakan kısmından tam vida deliğinin oradan 0.5cm kadar içerisinden itibaren dik bir şekilde ölçümünü yapın. Çakışma oluyor mu 52mm(5.2cm) kalınlığa kadar bakın.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Emre Türel' Alıntı:
Merhabalar,
Elimde Msi MPG Gungnir 110M modeli mevcut sitesinde üst paneline 240mm radyator uygun olduğu söyleniyor bende üst tarafa Corsair H100i platinium 240mm modelini almayı düşünüyorum herhangi bir sorun çıkarır mı ?
Ram : Corsair Venegance pro rgb
Anakart : Rog B550-F

Msi sitesinde Msi Coreliquid 240R modelinin Dominator ramler ile uyumlu oldugunu görüyorum,coreliquid ile h100i platinium arasında fark varmıdır ve ramlerimin arasında

274x120x27mm/10.79X4.7X1.26inç MSİ CORELİQUİD 240R
277x120x27mm Corsair H100i Platinium boyutları 
Msi'ın soğutucusunu kullandıklarında Corsair dominator ramleri kullanılıyor bu ramler benim kullandığım ramlerden daha yüksek profillimidir ? 
Ve aralarında fazla bir boyut farkı gözükmüyor sorun yaratır mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Sorun yok o halde birebir aynı ölçülere sahip bir soğutucu ve RAM 'ler de benzer ölçülerde. Alabilirsiniz.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorun yok o halde birebir aynı ölçülere sahip bir soğutucu ve RAM 'ler de benzer ölçülerde. Alabilirsiniz.

Teşekkür ederim saolun.

ugur.gozaydin' Alıntı:

Bir sorum daha olacak,ben ev kullanıcısıyım işten gelince genelde oyun oynamakla zaman geçiriyorum.İşlemci stok fan ile 75-80 derece görüyor ben sıvı soğutma almalımıyım çok fark eder mi  yoksa hava soğutucusu mu almalıyım ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Büyük bir değişim yaşarsınız stok soğutucu ile bu ürün arasında sorun yok.

bu ürün incehesapta indirime girecek bence o Corsair ürün yerine bu ürünü kaçırmayın derim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri