Kasaya RGB Şerit LED Hakkında Yardım

Murat Yolcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba elimde aşağıda görsellerde atacağım RGB LED'ler mevcut. Mağazamızdaki standdan artanlar. Diğer görsellerde anakartım içinden çıkan bir RGB çevirici mevcut. Bu şeritlere yarın lehim atacağım kasa ölçülerime göre kestim birleştireceğim. Toplam uzunluğu 2.1 m civarında bir sorun oluşturur mu? Son olarak bu bağlantıyı nasıl yapabilirim?

sad.jpg
asd2.jpg

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam o üstteki kablo 3 pinli dişi anakartınızda veya kontrolcüde bulunan yere takılıyor. Mesela 3 tane RGB fan var kasada. Üç fanı kontrolcüye takıyorsunuz, bunu da kontrolcüden çıkış alarak anakarta takıyorsunuz. Bu sayede tek yerden tüm ürünler kontrol edilmiş oluyor.

LED şerit ile bu kontrolcü çalışmaz. Dişi kabloya lehim atarak sağlıklı çalışacağını düşünmüyorum.

KS

Murat Yolcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
mağazada standdan bulabileceğim rgbnin kablonun diğer tarafındaki dişi fan girişine uyacak bir erkek giriş var ondan çıkan kabloları rgb şerite lehimlesem sonuç alamaz mıyım sizce ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Arkadaşlar merhaba elimde aşağıda görsellerde atacağım RGB LED'ler mevcut. Mağazamızdaki standdan artanlar. Diğer görsellerde anakartım içinden çıkan bir RGB çevirici mevcut. Bu şeritlere yarın lehim atacağım kasa ölçülerime göre kestim birleştireceğim. Toplam uzunluğu 2.1 m civarında bir sorun oluşturur mu? Son olarak bu bağlantıyı nasıl yapabilirim?

Ekli dosyayı görüntüle 761Ekli dosyayı görüntüle 760
Bu LED 'ler 12V ile çalışıyor üzerinde RGB ve 12V ibaresi var zaten. Elinizdeki diğer kablo 3 pin 5V ARGB kablosu uyumsuzlar.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ekstra besleme yapmazsanız anakart üzerindeki LED soketini 2 metre uzunluğa kadar destek veriyor.

Son düzenleme:

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Ya ledi ya aracı adaptörü(kabloyu) yakarsın muhtemelen , 1 -2 çalışır besleyemediğinden yakar. Tecrübe ile sabit , masa altı ledim 2.0 mt 3 pinli bağlantıydı , Elektrikçide yaptırmıştım , yaparken de bunu yak getir 0 yapacam sana demişti , 5 gün sonra fare ölüsü kokusunu aldım ve çalışmadı . Şu an çevirici ile usb bağlı.

KS

Murat Yolcu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ya ledi ya aracı adaptörü(kabloyu) yakarsın muhtemelen , 1 -2 çalışır besleyemediğinden yakar. Tecrübe ile sabit , masa altı ledim 2.0 mt 3 pinli bağlantıydı , Elektrikçide yaptırmıştım , yaparken de bunu yak getir 0 yapacam sana demişti , 5 gün sonra fare ölüsü kokusunu aldım ve çalışmadı . Şu an çevirici ile usb bağlı.
araya mecbur kontrolcü alacağım o halde o kabloyu değiştirip 12v düşündüm ama riske atmaya gerek yok. kontrolcü öneriniz olurmu peki ?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Dönüştürücüler hem pahalı hem gerek yok , usb ile çok kolay halledersin dostum lehim vb biliyorsan. En son bu soruyu ben Uğura sormuştum 500 TL den aşşağı kontrolcü yoktu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri