Kasma, Donma Yok Ve Düşük Ping Olmasına Rağmen Gecikme Problemi

Osyy09

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle selam güzel insanlar, bir derdim var bir derman bulamadım ama inanıyorumki bu forumda bana yardımcı olabilecek güzel insanlar var sorununa gelirsek sorunum ;
Bilgisayar topladım ve özelliklerinin gayet iyi ve yeterli olduğunu düşünüyorum özelliklerini ayrıca yazacağım ve sistemde oyunlar da falan daha hiç kasma donma problemi yaşamadım herşey çok hızlı internetim de Türknet Vdsl2+ 100 mbps valarantta 18-17 ms arası, pubg mobile 20ms civarları gibi iyi PİNG değerlerim var ve hiç İnternet ile sorun yaşamadım. Türknetten ayrıca memnunum tek bir sorun var, sanki fps oyunlarında valorant, pubg mobile ya wolfteam wolfteam en düşük bilgisayar çatır çutur oynar bu gibi oyunlarda rakiple çatışma esnasında sanki rakip bana vurmaya 1-2 saniye önce başlamış ta ben 1-2 saniye sonra bunu oyunda farkediyorum gibi birden canım azalıyor yani gecikme yiyorum mesela pubg de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü cidden anlamıyorum artık ve soğuma noktasına geldim bana yardımcı olabilecek birileri varsa cidden minnettar kalırım bilgisayar özellikleri me gelecek olursak :

İşlemci: Ryzen 5 3600x 4.2 ghz 1. 25 volt Manuel oc pbo cbp kapalı
Cinebench r20 score : 3850

[ ] Ram:
Crucial Ballistix 8gb 3600 mhz cl16 modeli ( Manuel oc ile 3800 mhz fclk= 1900 cl=16 1.40 volt) aida64 Gecikme Ram Testi : 64.5
[ ] Soğutma: Artict freezer 34 esports duo
[ ] Anakart :
Asus Rog Strix b450f gaming bios 4801 son sürüm agesa
[ ] Psu: Fsp 600 watt 80 meet plus
[ ] Kasa: Vento Vg05f
[ ] Ssd:
Adata SwordFish 500GB 1800MB-1200MB/S NVMe M.2 SSD
[ ] Ekran kartı : İnno3d Rtx 3060 twin x2 oc
[ ] Monitör: ASUS 24" VG248QG 0,5 Ms Full HD 165Hz FreeSync / G-SYNC HDMI DP Gaming Monitör
[ ] Klavye:INCA IKG-448 RAINBOW EFECT MEKANİK HİSLİ GAMING KLAVYE
[ ] Mouse:Gamepower Icarus Gamıng Rgb Mouse 10.000DP
[ ] İşletim sistemi: W10 ltsb ve w11 yüklü iki işletim sisteminde de aynısı oluyor.
[ ] Özellikler böyleyken yaşadığım şey normal mi yoksa nerede sorun bilen varsa yazsın lütfen?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri