Yardım Kaspersky Bu Kadar CPU Kullanması Normal Mi ?

t1k3beratfatih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
dün akşam saat 00:12 gibi trojen bulaştı ama aktif degil pasif davranıyor şuanlık bi zararı yok kaspersky ben bunu silemem diıyo ne ayak bi türlü anlamadım bulundugu dosyayı sildim manuel olarak chrome girmiş anlamadım giti

şimdide bügün %60 kadar cpu kullanıyor aniden yükselip iniyor sürekli ?
sadece google açık ve fan hızını duyabılıyurum

asus da böyle gözkuo

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    51.3 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    220.1 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    161.8 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    471.7 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    488.9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    437.2 KB · Görüntüleme: 16

omerio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
dün akşam saat 00:12 gibi trojen bulaştı ama aktif degil pasif davranıyor şuanlık bi zararı yok kaspersky ben bunu silemem diıyo ne ayak bi türlü anlamadım bulundugu dosyayı sildim manuel olarak chrome girmiş anlamadım giti

bu hiç normal değil kaspersky bende hiç cpu kullanmıyor şu an

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
Kaspersky şu an kırmızı logo şeklinde herhangi bir uyarı veriyor mu?
Güvenli moda gidip, internet bağlantısı olmadan güvenli mod seçeneği taratmayı denediniz mi?
Yine güvenli modda, ikinci fotoda zararlının dosya kısayolu var. Onu takip edip silmeyi deneyin.

Sonuç negatif olursa başka bir araç, araçlar ile deneriz.

swohere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
anormal hocam bende karspersky 0.2 cpu kullanıyor sadece

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35

asus da böyle gözkuo
Kaspersky'ı komple sil kullanmanızı önermem. Malwarebytes yükleyin ve bilgisayarınızı taratın. Çıkan virüsleri temizleyin. Ardından emin olmak kaidesiyle Win+r yapın mrt yazın ve enterlayın. Çıkan yerden tam tarama yapın hızlı tarama değil. O eğer birşey bulursa onuda temizleyin. Son olarak CCleaner ile temizlik yapıp bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. (CCleaner ile regedit temp her türlü gereksiz veriyi silin). Ekstra: cmd girip sfc /scannow yapıp diskiniz tarayın.

swohere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Kaspersky'ı komple sil kullanmanızı önermem. Malwarebytes yükleyin ve bilgisayarınızı taratın. Çıkan virüsleri temizleyin. Ardından emin olmak kaidesiyle Win+r yapın mrt yazın ve enterlayın. Çıkan yerden tam tarama yapın hızlı tarama değil. O eğer birşey bulursa onuda temizleyin. Son olarak CCleaner ile temizlik yapıp bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. (CCleaner ile regedit temp her türlü gereksiz veriyi silin). Ekstra: cmd girip sfc /scannow yapıp diskiniz tarayın.
hocam ben bılgısayarımı alırken vatab bılgısıyar onermıstı bızde almıstık keske almasaymısız neyse saglık olsun lısansı bıtınce sılerız.

hocam pekı karspersky ı onermeme nedenınız nedir?

Eymenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
hocam bence güzelinden bir format atın büyük ihtimalle mining yapılıyor

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
hocam ben bılgısayarımı alırken vatab bılgısıyar onermıstı bızde almıstık keske almasaymısız neyse saglık olsun lısansı bıtınce sılerız.

Kaspersky'ı önermeme sebebim şudur; Antivirüslerin çalışma mantığı kısaca sistemdeki dosyanın hash adını verdiğimiz dijital ortamda taşıdığı imza ile veritabanındaki imza hash'lerini karşılaştırıyor ve buna göre tarama yapıyor. Veritabanının eşleşmediği noktalarda virüs olarak algılıyor. Kaspersky dosya hashlerini tarıyor veritabanı kontrolü yapıyor bu güzel. Ama zayıf noktası crypt edilmiş yani dosyanın içinin içine gizlenmiş başka bir virüsü algılayamıyor. Hash katmanları temel mantık düzeyinde çalışıyor. Temel kullanım için idealdir, çoğu firma kullanır. Fakat tam güvenlik hiçbir zaman sağlanamaz. İnternette hiçbir zaman %100 güvende değilsindir. Bilinçli olman gerekir. Bilmediğin phising/3rd scam links/fake script sites gibi sitelere girmemen gerekir, bilmediğin dosya içeriklerini açmaman gerekir. Bunlara dikkat ettiğin takdirde sanal ortamda bir sıkıntı yaşamazsın. Zaten dünyadaki insanların %89'u surface web'dedir. Yani internetin görünen katmanı. Görünmeyen katmanı deepweb'e toplumun çoğu azınlığı erişemez bilgi muadilinde insanların girmesi önerilir. Bu deepwebde scam credit card sitelerinden tutun silah satan ifşa yapan bir sürü site vardır. Çoğu bitcoin ile ödeme yapar çünkü bitcoin bir yere kadar izi sürülemezdir. Neyse uzun lafın kısası kriterlere dikkat edip bilinçli internet kullanırsan antivirüse gerek kalmaz. Ama yanımda olsun bir tane diyorsan benimde kullandığım Malwarebytes önerimdir. Unutmayın internette dijital ayak izi bırakmayıp, her linke tıklamaz, her dosyayı açmazsanız internet sizin yeni eviniz olur buna deepweb'de dahil...

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65

Pişman oluncak bir durum yok piyasadaki en iyi antivirüslerden biridir temiz bir format atmanı öneririm ama antivirüs var diye rahat rahat önüne gelene tıklama, antivirüsler yeni virüsleri algılayamazlar ne kadar iyi olurlarsa olsunlar çünkü bir sosyal mühendis senin bilgisayarına sızacaksa antivirüsleri hesaba katarak sızar senin antivirüs yükleme amacın klasik tarihi geçmiş ya da sıradan bir virüs gibi davranan kendini belli eden virüslerin bulaşmasını engellemektir, beklentiyi yüksek tutmamak lazım sadece kullanırken dikkat etmeye bak ve kaspersky'ın password manager gibi yararlı hizmetlerinden de yararlanmayı unutma.(Eğer plus üyeliği kullanıyorsan)

omerio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Yıllardır kaspersky kullanıyorum ve hiçbir sorununu görmedim bilgisayarı ilk aldığımda ilk olarak avast kullandım avast fazlasıyla rahatsız ediyordu bildirimleriyle ve üstüne sistemimi bayağı yoruyordu bende o zamanlar küçüktüm birşey anlamıyordum kullanmaya devam ettim sonra bir program indirdim ve ilk virüsümü aldım sonra masaüstüne reklam felan geldi ayrıyetten virüs anlaşılmasın diye sahte virüslü antivirüs programı ve 2 program daha yüklemiş virüs olduğunu 1 gün sonra anladım
ve bunu kendim temizledim antivirüssüz ve sonra sanal bilgisayar kurdum virüsü indirdim ve bunun üzerine 4-6 antivirüs programı indirdim ve hepsi virüs olduğunu tespit etti sadece Avast hariç
Ve o zamandan beri avast kullanmıyorum kullanmadım kullandırtmadım Tabii kullanıyorsanız siz bilirsiniz ama ben kullanmam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri