"Kernelpower 41 63" Hatası

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi forumlar. Bundan 5 ay önce sistemim ben başında değilken mavi ekran verip kendini yeniden başlatmıştı. Çok önemsemeyip devam etmiştim. Dün sistem tekrardan ben başında değilken mavi ekran verip kendini yeniden başlatmış. Ayrıca bu durum ilk kez ben sistem başındayken tekrardan bugün gerçekleşti. Olay görüntüleyicisine baktığım zaman sistemi kullanmaya başladığım ilk günden beri "KernelPower 41 63" hatasını aralıklarla 90 kez aldığımı gördüm. Ve bu hata kodu mavi ekran aldığımda art arda birkaç kez meydana gelmiş. Araştırma sonucu bunun yüzde 90 PSU dan kaynaklandığının söylendiğini gördüm. Mümkün bir zamanda sistemimi servise götüreceğim. Bilgisi olan arkadaşların bu konu hakkında görüşleri nelerdir? Bu hata neden ortaya çıkar? Sizin görüşleriniz nelerdir? Güç kaynağım Asus 550W Bronz sertifikalı bir güç kaynağı. Olay görüntüleyicisinden aldığım görüntüleri eke bırakıyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2023.07.27 - 23.44.45.21.png
    Desktop Screenshot 2023.07.27 - 23.44.45.21.png
    13.2 KB · Görüntüleme: 7
  • Desktop Screenshot 2023.07.27 - 23.52.30.21.png
    Desktop Screenshot 2023.07.27 - 23.52.30.21.png
    79.1 KB · Görüntüleme: 7
KS

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir sonuca ulaşbildin mi hocam? aynı sorundan bende muzdaribim
Hafta içi teknik servise götürerek sonuca varmaya çalışacağım hocam. Windows Bellek Tanılama aracıyla bellek testi yaptım sorun çıkmadı. Disk testlerini yaptım herhangi bir sorun yok. Ekran kartı testlerde normal gözüküyor. Dediğim gibi ben güç kaynağından şüpheleniyorum. Sizde tüm parçalarınızı teker teker teste sokup bir anormallik var mı bakabilirsiniz hocam. Ayrıca bazı kişiler sorunu üçlü prizlerini veyahut güç kaynağı kablolarını değiştirerek çözmüş. Ben priz değişimi yaptım ama sonuca varamadım.

KS

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir sonuca ulaşbildin mi hocam? aynı sorundan bende muzdaribim
Sonucu güncelleyeyim, güç kaynağını garantiye gönderdim ve arızalı olduğu ortaya çıktı. Değişim için bekliyorum sizde en yakın zamanda sonuç alabilirsiniz umarım hocam. İyi akşamlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri