Kimsenin Çözüm Bulamadığı Sistem

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öncelikle selamlar bi kaç gün önce 2. el bi sistem aldım ve bi kaç sıkıntı ile karşılaştım sitemin özellikleri ;

-Asus rtx 3070 ti
-Ryzen 7 2700x
-Kingston khx2 2400 ram (4x8)
-Samsung evo plus 970 gbssd
-Asus tuf gaming b450 plus ıı anakart
-WPM GOLD ZERO 650W power

sistemde olması gerektiğinden çok düşük fps alıyorum aklınıza gelebilicek bütün güncellemeri drevilerı falan herşeyi yaptım ama sorun düzelmedi LOL gibi bir oyunda 120 fpsi geçemiyorum gta 5 60 bilemedin 70 fps arasında rdr 2 de max 60 fps alıyorum bechmark teslerini vs de yaptım ama bi çözüm bulamadım sistemlerin bileşeninde mi sıkıntı var yazılımsal bi sıkıntıdan dolayı mı böyle çözemedim bilgisayarlardanda çok anlamadığım için pek bişey yapamadım benden daha düşük sisteme sahip olan arkadaşlarım benden daha çok fps alıyor bu sorun çözülmezse kafayı yiyeceğim günlerdir uykularımı kaçırıyor konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum

Son düzenleme:

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Öncelikle selamlar bi kaç gün önce 2. el bi sistem aldım ve bi kaç sıkıntı ile karşılaştım sitemin özellikleri ;

-Asus rtx 370 ti
-Ryzen 7 2700x
-Kingston khx2 2400 ram

sistemde olması gerektiğinden çok düşük fps alıyorum aklınıza gelebilicek bütün güncellemeri drevilerı falan herşeyi yaptım ama sorun düzelmedi LOL gibi bir oyunda 120 fpsi geçemiyorum gta 5 60 bilemedin 70 fps arasında rdr 2 de max 60 fps alıyorum bechmark teslerini vs de yaptım ama bi çözüm bulamadım sistemlerin bileşeninde mi sıkıntı var yazılımsal bi sıkıntıdan dolayı mı böyle çözemedim bilgisayarlardanda çok anlamadığım için pek bişey yapamadım benden daha düşük sisteme sahip olan arkadaşlarım benden daha çok fps alıyor bu sorun çözülmezse kafayı yiyeceğim günlerdir uykularımı kaçırıyor konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum
işlemci ve ram çok düşük kalıyor bu sisteme min 3200-3600 16gb mhz ram ve r5.nesil ya da intel 11.nesil ile değişim yapmanız lazım parçaları bunlar minimum, darboğaz yapıyor sisteminiz

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,483

-Asus rtx 370 ti
-Ryzen 7 2700x
-Kingston khx2 2400 ram

Ryzen 5 5600 alırsanız işinizi görür r5 5600x daha iyi olur

KS

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
işlemci ve ram çok düşük kalıyor bu sisteme min 3200-3600 16gb mhz ram ve r5.nesil ya da intel 11.nesil ile değişim yapmanız lazım parçaları bunlar minimum, darboğaz yapıyor sisteminiz
Darboğaz yapan parçaları değiştirsem bütün sorun çözülür mü peki fazla bi bütcemde yok kredi çekerek aldım pc yi olması gerekenden çok az alıyorum bi kaç video izledim yanına bile yaklaşamıyorum valla çok moralimi bozuyor düzelmicek diye

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Darboğaz yapan parçaları değiştirsem bütün sorun çözülür mü peki fazla bi bütcemde yok kredi çekerek aldım pc yi olması gerekenden çok az alıyorum bi kaç video izledim yanına bile yaklaşamıyorum valla çok moralimi bozuyor düzelmicek diye
düzelir tüm sorunlarınız bundan önce ekran kartını bi stres testine sokun onda sorun olmadığını doğrulayın sanmam ama siz yine de bakın hata %90 bu düşük parçalar da

KS

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
düzelir tüm sorunlarınız bundan önce ekran kartını bi stres testine sokun onda sorun olmadığını doğrulayın sanmam ama siz yine de bakın hata %90 bu düşük parçalar da
bechmark testi yaptım 170 olarak çıktı ekran kartı sonucu çok anlamıyorum yapmam gereken daha doğru bi test var mı

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
bechmark testi yaptım 170 olarak çıktı ekran kartı sonucu çok anlamıyorum yapmam gereken daha doğru bi test var mı
yok tamam ekran kartınız sağlıklı gibi duruyor sizde karşılaştırabilirsiniz internetteki örnekler ile tek sistem sıkıntısı düşük parçalar elinizdeki parçaları 2. el olarak satıp yükseltme gerçekleştirebilirsiniz r5 5600 güzel bir işlemcidir tercih edilebilir ram olarakta fiyat performans ramlar tercih edilebilir goodram iyi bir markadır tercih edebilirsiniz minimum 16gb 3200mhz almanız lazım ram eğer ki bütçem var diyorsanız kesinlikle r7 5800x3d alın

Son düzenleme:
KS

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
yok tamam ekran kartınız sağlıklı gibi duruyor sizde karşılaştırabilirsiniz internetteki örnekler ile sistem sıkıntısı tek düşük parçalar elinizdeki parçaları 2. el olarak satıp yükseltme gerçekleştiriniz r5 5600 güzel bir işlemcidir tercih edilebilir ram olarakta fiyat performans ramlar tercih edilebilir goodram iyi bir markadır tercih edebilirsiniz minimum 16gb 3200mhz almanız lazım ram
WPM GOLD ZERO 650W power yeterli olur mu yazmayı unutmuşum :)

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145

-Asus rtx 370 ti
-Ryzen 7 2700x
-Kingston khx2 2400 ram

Güzel insan sistemin güzel ve olması gerektiği fps alıyorsun. Çünkü işlemcinden tut ram sana karşıladığını alıyorsun olayı tek ekran kartına yükeleyemezsin. ekran kartın çok iyi normalde fps değerleri yüksek gelmesi gerektiğini düşünüyorsun ama diğer bileşenlerin sana sağlamış olduğu etkenler az ve sistemin darboğaz yapmaması için olağan durumun en iyisinde çalışıyor örneğin sen ramlerini 3600mhz bir ramle değiştirip ufak bir işlemci takviyesi yapsan fps değerlerin artacak ama şu an bu sistem de olması gerektiğini alıyorsun. Diğer arkadaşların yorumuna da baktım sana dedikleri aynı şeyler o yüzden uykunu kaçırmana gerek yok bu sistemle yaşamaya bak uzun vade de zaten gerekli güncellemeleri yapar yoluna bakarsın.

KS

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Güzel insan sistemin güzel ve olması gerektiği fps alıyorsun. Çünkü işlemcinden tut ram sana karşıladığını alıyorsun olayı tek ekran kartına yükeleyemezsin. ekran kartın çok iyi normalde fps değerleri yüksek gelmesi gerektiğini düşünüyorsun ama diğer bileşenlerin sana sağlamış olduğu etkenler az ve sistemin darboğaz yapmaması için olağan durumun en iyisinde çalışıyor örneğin sen ramlerini 3600mhz bir ramle değiştirip ufak bir işlemci takviyesi yapsan fps değerlerin artacak ama şu an bu sistem de olması gerektiğini alıyorsun. Diğer arkadaşların yorumuna da baktım sana dedikleri aynı şeyler o yüzden uykunu kaçırmana gerek yok bu sistemle yaşamaya bak uzun vade de zaten gerekli güncellemeleri yapar yoluna bakarsın.
Sunu Sunu alsan hiç bi sıkıntı kalmaz dediğiniz işlemci ve ram tavsiyesi var mı bilgisayar işlerinden parçalarından gerçekten hiç anlamıyorum kasap bilgisayarcı ellerine bırakmayın beni :)

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Sunu Sunu alsan hiç bi sıkıntı kalmaz dediğiniz işlemci ve ram tavsiyesi var mı bilgisayar işlerinden parçalarından gerçekten hiç anlamıyorum kasap bilgisayarcı ellerine bırakmayın beni :)
Burada amd sistemleri ile çok haşır neşir olan arkadaşlar var ben daha çok intel sistemleri üzerinde çalışıyorum. Ram önerebilirim onda problem olmaz kullandığım amd işlemcileri belli onun dışında hepsinle haşır neşir olmadım. ne dersem yalan demiş olurum ama şunu biliyorum amd işlemcileri ile yazılım işi yapılmıyor :)
Kullandığım işlemciler amd tabanlı;
ryzen 3 3100
ryzen 7 5700x

bu iki işlemcide oyun konusunda bana çok yardımcıları oldu. fps bakımından ryzen 7 daha ön planda sağladığı çekirdek bazındaki işlemi daha fazla olduğu iş için ama ısınma gibi sorunu olduğundan onun yanında çok iyi bir 240 lık sıvı soğutma almanı öneririm. ama o işlemciyi alacaksan yanına ram olarak 16 gb 3600 mhz lik kingston fury beast modellerinden çift modül alabilirsin.
Diğer işlemciyi düşünürsen de 16 gb lik 3200 mhz yeterli olacaktır.
Fakat dediğim gibi amd sistemleri ile haşır neşir olan baya bir arkadaş var burada onlara da bir danış istersen :)
Yeni bir konu başlık adından konuyu başlatırsan görüp sana yazarlar ;)

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
dostum arkadaş sistemin performansından şikayetçi bu sistemle yaşamaya bakamadığı için zaten buraya yazmış

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
dostum arkadaş sistemin performansından şikayetçi bu sistemle yaşamaya bakamadığı için zaten buraya yazmış
Güzel insan mesajımda bir algı problemi olduğunu düşünüyorum. Bence yazılarımı bir daha okumalısın ;) Bu hayatta ön yargılı olmak iyi bir şey değil :) Beni konuyu açan arkadaş anladığını düşünüyorum o yüzden konuyu fazla uzatmayacağım ilgin için teşekkür ederim ...

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Güzel insan mesajımda bir algı problemi olduğunu düşünüyorum. Bence yazılarımı bir daha okumalısın ;) Bu hayatta ön yargılı olmak iyi bir şey değil :) Beni konuyu açan arkadaş anladığını düşünüyorum o yüzden konuyu fazla uzatmayacağım ilgin için teşekkür ederim ...
okuduğumu anlamam var saol ön yargılı değilim :)

KS

BahtsızBirKullanıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar ram in 4x8 olduğunu belirtmeyi unutmuşum yine de ram i MHz i düşük olduğu için değiştirmem gerekiyor mu?

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
İşlemciniz düşük işlemcinizi yükseltiniz
Ek olarak 2 slot olarak 32 gb ram yapmanız yani 16+16

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Arkadaşlar ram in 4x8 olduğunu belirtmeyi unutmuşum yine de ram i MHz i düşük olduğu için değiştirmem gerekiyor mu?
Değiştirmeniz perofrmans artışı sağlar. Önceliğiniz işlemci olursa daha iyi olacaktır. Ram 4 slot veri akışı iyi olsa da bütçeniz el vermiyorsa, elinizdekileri satıp 2+2 şeklinde zamanla güncelleyebilirsiniz.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016

-Asus rtx 370 ti
-Ryzen 7 2700x
-Kingston khx2 2400 ram (4x8)
-WPM GOLD ZERO 650W power

Bu ürünlerden bütçenize uygun olanı almanızı öneririm.

RAM:

İŞLEMCİ:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri