Kingston Kc 3000 2Tb Rnd4K Hız Sorunu

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar 3 ay kadar önce bir laptop ( i7 12700h ddr5 32gb ram 512 gen4 ssd rtx 4060 ) aldım ssd kapasitesi düşük diye söylediğim ssd yi 20 gün önce aldım taktırdım yeniden format attırdım. Bütün güncellemeleri kontrol ettim hepsi tamam diskmark testi yaptığımda sonuç işaretli resimdeki gibi çıktı testi farklı diskmark programlarıyla ve yaklaşık 15 defa tekrarladım sonuç aynı. bu m2 ssd yi kullanan arkadaşların yorumlarında aldıkları ekran görüntülerinde bariz fark var. Seri numarasından ürünü kontrol ettik orjinal görünüyo ben nerde yanlış yapmış olabilirim bilgisayar konusunda çok bilgim yok format bios falan bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR
not : 2 slot vardı ben orjinalin olduğu yere yeniyi taktırdım orjinali 2. slota taktırdım
kc 3000 test.jpg
yeni taktığım ssd test sonucu
kc 3000 yorum.jpg
farklı kullanıcı ekran görüntüsü
orjinal ssd test.jpg
İçinde gelen ssd test sonucu
kc 3000 görev yöneticisi.jpg
Görev yöneticisi yeni ssd
orjinal ssd  görev yönetcisi.jpg
görev yöneticisi içinde gelen ssd

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
ortada sorun gözükmüyor hayet değerlerini vermiş hocam görev yöneticisi üzerinden anlık verileri veriyor. Yapmış olduğunuz test zorlayıp potansiyelini ölçüyor yani ortada sorun yok? işaretli olan yer içinde orası rastgele okuma yazma ölçüyor neredeyse bütün ssdler de aynıdır bu durum.

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ortada sorun gözükmüyor hayet değerlerini vermiş hocam görev yöneticisi üzerinden anlık verileri veriyor. Yapmış olduğunuz test zorlayıp potansiyelini ölçüyor yani ortada sorun yok? işaretli olan yer içinde orası rastgele okuma yazma ölçüyor neredeyse bütün ssdler de aynıdır bu durum.
Bu ürünü satan bütün e ticaret sitelerindeki yorumların nerdeyse tamamını inceledim Rnd4K değeri hemen herkezde read1000 - write750 civarında hatta daha yukarıyken ben o değeri hiçbir zaman göremedim farklı programlarda test ettim herşeyi kapattım denedim malesef hiç o değerleri göremedim 4te birini ancak yakalıyo buda soru işareti yarattı bende. Sorun yok demişsiniz bu biraz içimi rahatlattı ilginiz için teşekkürler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Merhaba arkadaşlar 3 ay kadar önce bir laptop ( i7 12700h ddr5 32gb ram 512 gen4 ssd rtx 4060 ) aldım ssd kapasitesi düşük diye söylediğim ssd yi 20 gün önce aldım taktırdım yeniden format attırdım. Bütün güncellemeleri kontrol ettim hepsi tamam diskmark testi yaptığımda sonuç işaretli resimdeki gibi çıktı testi farklı diskmark programlarıyla ve yaklaşık 15 defa tekrarladım sonuç aynı. bu m2 ssd yi kullanan arkadaşların yorumlarında aldıkları ekran görüntülerinde bariz fark var. Seri numarasından ürünü kontrol ettik orjinal görünüyo ben nerde yanlış yapmış olabilirim bilgisayar konusunda çok bilgim yok format bios falan bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR
not : 2 slot vardı ben orjinalin olduğu yere yeniyi taktırdım orjinali 2. slota taktırdım
Ekli dosyayı görüntüle 31255
yeni taktığım ssd test sonucu
Ekli dosyayı görüntüle 31256
farklı kullanıcı ekran görüntüsü
Ekli dosyayı görüntüle 31257
İçinde gelen ssd test sonucu
Ekli dosyayı görüntüle 31258
Görev yöneticisi yeni ssd
Ekli dosyayı görüntüle 31259
görev yöneticisi içinde gelen ssd
Sıradan bir ev kullanıcısı isen o kadar takılma senin için önemli olan en üstte yazan değerler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri