Kingston Nv2 500 GB M.2 SSD %100 Kullanılıyor

RazeL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamlar,

2 ay önce bir hazir sistem aldım ve içinde kingston nv2 m.2 ssd vardı. 2 aydır sıkıntısız kullanıyordum. 2 gün öncesine kadar her şey iyiydi fakat 2 gün önce pc masaüstündeyken kitleniyordu ve reset atmadan düzelmiyordu. Bu çok sık olmaya başladi. Oyunlarda donuyor ve aynı şekilde reset atmam gerekiyordu. Gorev yöneticinden ssdnin kullanımına baktığımda hep %100 olarak gösteriyordu diğer parçalarin değerleri stabil ve normaldi. Bugün artık pcyi her açtığımda mavi ekran alıyorum ve otomatik onarıma yönlendiriliyorum. Windowsa giriş yapamıyorum. Format atsam düzelir mi veya ne yapabilirim? Bildiğim kadarıyla gaming gen trden alınan hazir sistemlerin parçalarinin 2 yıl garantisi oluyor. Servise göndersem bir ise yarar mı? Sorunun ssdde olduğuna eminim çünkü ssd nasil olur da youtube açtım diye ya da bi oyuna girdim diye %100 olup anında pcyi kitler. Ne yapmalıyım hocalarim yardımınıza ihtiyacım var.

Sistem:
ASUS PRIME B550M-K
ASUS DUAL RX 6700 XT
Ryzen 5 5600
XPG Gammix D30 (2x8) 3200Mhz CL16

Moderatörün son düzenlenenleri:

cavo77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
elinde farklı bi hdd ssd ne varsa onla bi dene istersen ya da pcyi yedekleyip format at direk olmadı garantiye gidersin

KS

RazeL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
elinde farklı bi hdd ssd ne varsa onla bi dene istersen ya da pcyi yedekleyip format at direk olmadı garantiye gidersin
Hocam elimde wd green sata ssd var önce format atacağım hâla sorun devam ederse wdyi takıp deneyeceğim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri