Kısa Devre Mi Yaptı

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hocalarim merhaba,

Az once PC acikken islemci cok isiniyor diye kule tipi sogutucu acaba tam takamadim mi biraz ittireyim derken PC tamamen kapandi ve acilmiyor. Her şeyi sokup geri taktim ancak durum hâla ayni. Acaba neyi bozmus olabilirim? Elim sogutucunun ust kismina degdi hafif zorlamış olabilirim ittirerek

*İşlemci pinlerinde yamulma görmedim
*koku veya duman yoktu
*Bana anakart kısa devre yaptı gibi geliyor çünkü pc hiç açılmıyor fanlar dahil dönmüyor, şansıma 2 güne yeni anakartım gelecek ve onunla tekrar bir deneyeceğim ancak farklı bir parçanın bozulmuş olma ihtimali nedir ?
*Ve evet hocalarım kasa açıkken elle dokunulmaması gerektiğini ben de biliyorum, bir anlık dalgınlık :(

Yardimlarinizi rica ediyorum.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Fanlar dahi donmuyorsa güç kaynaklı bir sorun dediğin gibi sıkıntıyı ilk önce PSU da aramalisin varsa yada hiyerde başka bir PSU ile deneme şansın varsa bakıp cevabını alabilirsin

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Fanlar dahi donmuyorsa güç kaynaklı bir sorun dediğin gibi sıkıntıyı ilk önce PSU da aramalisin varsa yada hiyerde başka bir PSU ile deneme şansın varsa bakıp cevabını alabilirsin
Aklıma geldi hocam ancak anakart daha bir ağır basıyor sanki, onu da kontrol ederim, işlemci, ekran kartı, ram bunları gözle bakarak hasar alıp almadıklarını anlamak imkansız mıdır ?

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Aklıma geldi hocam ancak anakart daha bir ağır basıyor sanki, onu da kontrol ederim, işlemci, ekran kartı, ram bunları gözle bakarak hasar alıp almadıklarını anlamak imkansız mıdır ?
Sisteme hiç elektrik gelmiyorsa bu kesin PSU elektrik geliyo ve farklı araliklarla bip sesleri geliyorsa bu bip seslerinin sayısına göre ekran kartı ram işlemci anakart vs hataları anlaşılabilir gözle goreblecegin işlemci pinleri bununda dışında ramde görerek bişey anlaşılmaz ekran kartında da keza o şekilde dediğim gibi PSU bir kontrol edersen iyi olur

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Anlaşıldı hocam ilk deneyeceğim şey PSU olacak evde 1 tane daha vardı sanırım onunla kontrol edip problemin PSU mu kaynaklı olup olmadığını anlarım sanırım. Teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri