KPSS hakkında merak ettiklerim

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar dostlar ben düz anadolu lisesi mezunuyum üniversiteyi 2 puanla kaybettim çok fena koydu. :( Bende diyorum kpss girip işe girebilirmiyim bu sene mezun oldum yeni ve kpss ortaöğretime giremezsin felan diyolar doğrumu bu ? 2024 yılında olana gireceğim onun öncesinde kafamı toparlamak için dinleneceğim şimdiden çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ben 2 yıl sonra tyt-ayt ye giricem ve farkları ne daha onu bilmiyorum :D .

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Valla bende bilmiom tam birinde mantık öbüründe başka bişey diyolardı yks sonrası benim lise bilgilerim gitti kaybedince :D
Benim bilmediğim o farkı zaten bilen öğrenci yok gibi bir şeydir hocam. Girince öğreniriz artık :D . Sizin için hayırlısı olsun inşallah .

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Merhabalar dostlar ben düz anadolu lisesi mezunuyum üniversiteyi 2 puanla kaybettim çok fena koydu. :( Bende diyorum kpss girip işe girebilirmiyim bu sene mezun oldum yeni ve kpss ortaöğretime giremezsin felan diyolar doğrumu bu ? 2024 yılında olana gireceğim onun öncesinde kafamı toparlamak için dinleneceğim şimdiden çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.
KPSS'de mezuniyet zorunluluğu yok diye biliyorum zaten. 2 yıl geçerli olduğu için duruma göre lise okuyanlar bile girebilir. Mezun olduysan bu seneye de girebilirsin yanlışım yoksa. Bugün veya yarın başvuruda son gün diye biliyorum. Gerekli puanı ve yeterlilikleri sağlarsan işe başlayabilirsin. İşe başladıktan sonra da açıktan veya direkt olarak üni okuyup kademeni yükseltebiliyorsun. Katiplik puan olarak olabilirliği güzel geliyor bana.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ekstra olarak şehir müdürlükleri kadrolu işçi alımları yapıyor. Lise mezuniyet türüne göre başvuru yapabiliyorsun. Güvenlik görevlisi için vbde alım yapılıyor. Alabiliyorsan bunları araştırıp güvenlik görevlisi belgesi alabilirsin. 2 yıllık boş sürende ara ara halk eğitimden sertifika toplamanı öneririm.
Not : Yaşın yetiyorsa askerliği bile aradan çıkarabilirsin.

KS

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ekstra olarak şehir müdürlükleri kadrolu işçi alımları yapıyor. Lise mezuniyet türüne göre başvuru yapabiliyorsun. Güvenlik görevlisi için vbde alım yapılıyor. Alabiliyorsan bunları araştırıp güvenlik görevlisi belgesi alabilirsin. 2 yıllık boş sürende ara ara halk eğitimden sertifika toplamanı öneririm.
Not : Yaşın yetiyorsa askerliği bile aradan çıkarabilirsin.
Hocam teşekkürler bilgileriniz için bu sene girmeyeceğim hazırlığım olmadığı için. Lise mezunu dediniz gibi özel güvenlik falan var belki ona katılırım ztn kolay baya veya başka lise mezunu işleri araştırırım onlardan birine girerim 2024 kpss de zaten 20 yaşında oluyorum dediğiniz gibi girerim sınava ardından zaten askerliğide o şekilde aradan çıkartabilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri