Kulaklık alacağım yardım eder misiniz?

Kulaklıklardan hangisi?

• SteelSeries Arctis 3 7.1

Kullanılan: 0 0.0%
  • Asus TUF H5 7.1

• Rampage Forte Y 7.1

• Corsair HS35

• James Donkey 008

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet Yılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kulaklık alacağım bu 5 kulaklığın fiyat farkları malum bu fiyatlar arasında etkileyici farkları nedir? Bu fiyat farklarına değer mi yoksa ucuz olanı da pahalı olanıyla fark yok denilecek kadar az mıdır?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SteelSeries Arctis 3 7.1 eğer 2019 versiyon ise 3.5mm o kulaklık yani 7.1 değil. Windows 10 'a entegre Uzamsal Ses adında bir özellik var. Bu entegre sistem sadece Aç/Kapat işlemi olan her kulaklığa sanal 7.1 desteği sunan bir özellik. Ancak bir ayar mekanizması yok özel ayarlar yapılamıyor yani. Orjinal sanal 7.1 desteği olması için bir kulaklığın USB ile bağlanması gerek bu şu demek oluyor o kulaklıkta bir ses kartı var ve kendi yazılımı ile özelleştirilebilir sanal 7.1 özelliği var demek oluyor. İşin özeti SteelSeries Arctis 3 7.1 ürünü 2019 versiyon ise 3.5mm Jak girişi ile bağlandığından dolayı orjinal sanal 7.1 değil.

Corsair HS35 ürünü Stereo ki oda SS AC 3 7.1 2019 için söylediklerimin aynısını barındırıyor. Yani bu 2 ürünü bu listede stereo olarak değerlendireceksiniz 7.1 değiller.

James Donkey 008 ürünü buradaki en iyi mikrofon kalitesi olan ürün. Ses kaliteside çok başarılı bir kulaklıktır bizzat denemişiğim var beni şaşırtan bir kalitesi var fiyatı nezninde. Ama fiyatı dolar kurundan 500 TL olmuş ben 299 TL fiyatında olduğu dönemi biliyorum o fiyata göre değerlendirmiştim. Yani şuan ki fiyatına göre bence alternatiflere bakılabilir.

Rampage Forte Y 7.1 benim şahsi görüşüm pek çok Rampage ürün denedim hepsinin sesi aynı. Bence Rampage bu listedeki ürünlerin arasında olmaması gereken bir ürün. Hali hazırda yine bir Rampage kulaklık kullan birisi olarak söylüyorum bunu.

TUF H5 ürünü ses olarak fena ürün değil onuda denemişliğim var ama mikrofonu hiç iç açıcı değil. Ancak rahat bir kulaklık o konuda ve ses konusunda hakkını yiyemem.

Tüm bu kulaklıkların Corsair ve Rampage ürünü hariç ortalama fiyatları 500 TL ki bütçenizi maksimum bu civarda ön görüyorum. Ona göre bu seçtiğiniz ürünlere alternatifler sunacağım.

Kaliteli Stereo isterseniz;
  1. ASUS TUF Gaming H3 - 299 TL - Şuan indirimde Windows 'un bahsettiğim 7.1 özelliğine uygun ses optimizasyonu yapılmış bu yüzden 7.1 yazıyor aldanmayın ürün kaliteli bir Stereo ürün. 7.1 desteği olmadığı için ekstra bir yazılım desteği yada ses kartı yok.
  2. Corsair HS50 Pro Stereo - 485,75 TL - Başka bir kaliteli Stereo ürün ama yukarıdaki üründen daha başarılı bir ses kalitesi var.
  3. Turtle Beach Atlas Elite - 599,00 TL - Fiyatı neredeyse yarı yarıya indirimli yine çok kaliteli Stereo ürünlerden birisidir.
Sanal 7.1 isterseniz;
  1. Razer Kraken X 7.1 USB - 359,00 TL - Razer kalitesinde alabileceğiniz en uygun 7.1 üründür.
  2. Razer Kraken Tournament Edition - 499.00 TL - Hem Stereo hemde sanal 7.1 destekli. Yanında kulaklığın 3.5mm Jak girişini takıp 7.1 özelliği ile kullanabileceğiniz USB ses kartı ile geliyor. Sitesinde ses kartlı versiyonun ayrı satıldığı yazmıyor bu yüzden 7.1 ses kartı yanında geliyor mu siteye sorun derim.
  3. Corsair HS60 7.1 - 599,00 TL - Corsair ürün ailesinden alabileğiniz 7.1 özellikli kaliteli bir üründür. 2 numaralı Razer ile benzer kalitedeler diyebilirim.  
Bu ürünler sizin listeden bence daha iyi ürünler. Sizin listenin tek yıldızı parlak ürünü James Donkey 008 ama oda 500 TL 'ye yakın fiyatı ile kaybediyor. TUF H5 ürününü denedim iyi ama oda 500 TL fiyata yakın yada geçik durumunu hak etmiyor. Tabi bunlar işin bencesi sizce nedir bilemem ben önerilerimi yapayım gerisi size kalmış sonuçta.

KS

Samet Yılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben bu yazdığım ürünlerin hepsini ikinci elden buldum yarı yarıya düşük fiyatlar genel ortalaması 300 civarı buna göre değerlendiresiniz hangisini önerdiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Öyle değerlendirirsem James Donkey 008 yada TUF H5 arasında tercih yapardım. 008 ürünü normal bir kualklık gibi değil yani rahat edebilirsin de edemeyebilirsin de o yüzden denemden alınmaz. Ancak birde şu şey var ben 2. el kualklık almanızı tavsiye etmem hijyen meselesi ki bu zamanda hastalık vs. gibi şeyler ile yakından uğraşıyoruz pek doğru değil. Eğer 300 TL bütçeniz varsa TUH H3 yada Krakaren X USB alın derim sıfır link attım zaten yada o bütçeye başka alternatif ürünlerde önerebilirim ama desiğim gibi kualkkıkta sıfır daha mantıklı.

KS

Samet Yılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
TUF H5 ambalajı dahi açılmamış halde arkadaşa hediye geldi ondan alcam o zaman bu ürün olur der misiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Olur o zaman bir sorun yok ama bir eksiği var demiştim size mikrofonu çok iyi değil. Onun dışında iyi bir ürün fiyatıda 300 TL civarındaysa alabilirsiniz.

KS

Samet Yılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekkür ederim mikrofonu çok etkileyen bir özellik olarak görmüyorum iyi formlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri