Laptobum Gerektiğinden Çok Daha Az FPS veriyor.

Tunahan Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yeni aldığım laptobumun YouTube'da oyun performansını incelediğimde mesela LoL'de 300'lerde bir FPS alıyor lakin benim laptopum 130 üstüne çıkmıyor nedense. Forza Horizon 4 de ise en düşük ayarlarda 60 zor alıyorum bazen 40'a kadar iniyor YouTube'da ise 80 civarı alıyor ve düşük olmayan ayarlarda idi galiba. Bazen Alt Tab yapıp görev yöneticisine bakıyorum belleği ve CPU %100'lere dayanıyor bu neden olabilir,birisi yardımcı olursa çok memnun olurum. Ekran kartı driverını kurdum, yonga setini kurabildim galiba nasıl olmuş mu diye nasıl bakabilirim bilmiyorum, NVIDIA ayarlarını yaptım, belki MX450 ekran kartını kullanmıyor olabilir. GPU-Z'yi açarken de ilk iris Xe bilgisi vererek açtı MX450 öncelikli kullanılmıyor mu acaba?
1668783590957.png
1668783597034.png

1668783635809.png

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bilgisayarınız modeli nedir? Oyun oynarken görev yöneticisinde gpu kullanım oranı nedir? Sıcaklık değerleriniz nedir? Benzer kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir.
Youtube incelemeleri ile sizin uymamasının farklı sebepleride olabilir. Çift kanal ram, video testinin yaptığı tarih ve sonrasında oyuna gelen güncellemeler. Kullanılan windows sürümü ve sonrasında gelen windows güncellemelerinin performans etkisi.

KS

Tunahan Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayarınız modeli nedir? Oyun oynarken görev yöneticisinde gpu kullanım oranı nedir? Sıcaklık değerleriniz nedir? Benzer kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir.
Youtube incelemeleri ile sizin uymamasının farklı sebepleride olabilir. Çift kanal ram, video testinin yaptığı tarih ve sonrasında oyuna gelen güncellemeler. Kullanılan windows sürümü ve sonrasında gelen windows güncellemelerinin performans etkisi.
Bu kadar fark eder mi acaba bilemiyorum galiba çift ram 4gb-4gb bilgisiyarım modeli ise Casper Nirvana S500

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri