Yardım [Laptop Açılmıyor]Lenovo Ideapad 700-15Isk 80Ru Laptop Kapanıyor Tek Bip Sesi Geliyor Fakat Açılmıyor

BiYardim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar.
Sorunum uzun zamandır devam etmekte. Bir şekilde bilgisayarı açıyorum ve bir müddet kullanıyorum. Fakat sonra birden bilgisayar durduk yere kapanıyor bir klik sesi eşliğinde. Sonrasında bilgisayarı tekrar açmayı basaramiyorum. Tek bip sesi geliyor (kısa) fakat katiyen açılmıyor. Bir müddet geçtikten sonra bazen canı isterse açılıyor.
Termal macununu yeniledim. Termal pedlerini bile yeniledim. Ekran kartı sürücülerini guncelledim. Ramleri çıkarıp silgiyle de sildim. Şu iki kodu da uyguladım:
1) dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth
2) sfc /scannow

Acaba bu sıkıntıdan nasıl kurtulabilirim. Bir çözümü var mıdır? Uzun zamandır devam ediyor bu problem. Hani ısınma desem bazen günlerce açılmıyor. Bazen hemen kapandıktan sonra alabiliyorum.

Ilgi ve alakanız için şimdiden çok teşekkür ederim.

KS

BiYardim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi bunlara ek yeni bir sorunum var. PC açılıyor Windows ekranı dönmeye başlayınca 2,5-3dk de ekran geliyor. Masaüstü geldikten sonra kendine gelene kadar görüntü gidiyor. Bu süre içerisinde masaüstünde ancak 5-6'dk bir zamanım oluyor. Toplamda ilk yüklenme anından itibaren 10dk görüntü mevcut yani. Maalesef sonra görüntü gidiyor fakat laptop çalışıyor. Ctrtl tuşu bozuk olduğu için Ctrl+alt+delete komutunu da çalıştıramıyorum.

2 adet ram mevcut değiştirdim ikisinde de sorun aynı. 2 ram birlikte bozulmamış tır diye düşünüyorum. Zira görüntü mevcuttu. Bilgisayar kendisini click sesi eşliğinde kapatıyor esas sıkıntım buydu şimdi yenisi eklendi.

Bir fikri olan varsa yazsın lütfen.

Buff Medic

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
189
RAM soketi bozuk olabilir eğer RAM değiştirdiysen emin olmak için bir daha ram bulup denemen lazım

KS

BiYardim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RAM soketi bozuk olabilir eğer RAM değiştirdiysen emin olmak için bir daha ram bulup denemen lazım
İyi de tek soket değil ki iki tane ayrı ayrı soket mevcut. Orada sıkıntı varsa gene laptop çöp oluyor o zaman. Soketleri değiştiriyorlar bildiğim kadarıyla.

canbojuice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Belki alakası yoktur ama olur da yardımım dokunur diye söyleyeyim istedim, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin hocam.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Telefonunuzun flashını yakın ve monitörünüzün ekranına iyice yaklaşın (çalışıyorken ve görüntü yokken) eğer görüntü yoksa sıkıntı yok demektir. Eğer ekranın içinde masaüstü görünüyorsa monitörünüzün ledleri patlamış demektir.

KS

BiYardim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Belki alakası yoktur ama olur da yardımım dokunur diye söyleyeyim istedim, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin hocam.
Toplam 6.5 dk açık kalıyor. Deneyeyim yetisebilirsem.

Telefonunuzun flashını yakın ve monitörünüzün ekranına iyice yaklaşın (çalışıyorken ve görüntü yokken) eğer görüntü yoksa sıkıntı yok demektir. Eğer ekranın içinde masaüstü görünüyorsa monitörünüzün ledleri patlamış demektir.
Hocam led patlamamistir çünkü 6.5 dk kadar görüntü oluyor. Daha evvelinde de kafasına göre kapandığı vakte kadar görüntü oluyordu.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Toplam 6.5 dk açık kalıyor. Deneyeyim yetisebilirsem.

Hocam led patlamamistir çünkü 6.5 dk kadar görüntü oluyor. Daha evvelinde de kafasına göre kapandığı vakte kadar görüntü oluyordu.
Patlamaya yakın yani henüz parlamamış ledler bu tür sebepler ortaya çıkarabiliyor. O yüzden ömrünü tamamlamış olabilir

KS

BiYardim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Patlamaya yakın yani henüz parlamamış ledler bu tür sebepler ortaya çıkarabiliyor. O yüzden ömrünü tamamlamış olabilir
Bundan nasıl emin olabilirim? Ledler yandiysa kökten tüm ekranı mi defistirmem gerekecek?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri