Laptop Cihazımda 95 Derece Sıcaklıklar Normal mi?

Gonzalez17

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Laptop kullanıyorum, i5 11.nesil işlemci rtx3050 ekran kartım var. Fifa oynarken orta ayarlarda işlemci ve ekran kartı sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkıyor. Bilgisayarı 5 ay önce aldım termal macundan kaynaklanacağını sanmıyorum. Bu sıcaklıklar laptop ta normal mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Laptopta normal bu sıcaklıklar hocam çok üst düzey laptop değilse. Laptop soğutucu ile biraz daha sıcaklığı düşürebilirsiniz ama asla masaüstü PC gibi bir performans beklemeyin.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Laptop kullanıyorum, i5 11.nesil işlemci rtx3050 ekran kartım var. Fıfa oynarken orta ayarlarda işlemci ve ekran kartı sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkıyor. Bilgisayarı 5 ay önce aldım termal macundan kaynaklanacağını sanmıyorum. Bu sıcaklıklar laptop ta normal mi?
Laptopta olabilir ama yinede fazla gibi.

Son düzenleme:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Normal değil çok fazla. Normali 70 Civarı olması lazım. Laptopta olabilir ama yinede fazla gibi.
70 civarı sıcaklığı olan laptoplar az sayıda Rog Strix gibi üst düzey laptoplar anca öyle oluyor onlarda en az 35k falan fiyatları. Gerisinde 80 ve üstü oluyor ki normal buda laptop bu masaüstü PC değil ki.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
hocam orta seviye laptoplar bile 80 maksimum olarak değerlendiriyoruz. sizin işlemci sıcaklığı çok fazla. stok olarak dandik macun sürüyorlar, kaliteli bir termal macun alıp sürün sorun çözülecektir.

yoksa bu derecelerde çalıştırmaya devam ederseniz orta vadede zarar vereceksinizdir.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
70 civarı sıcaklığı olan laptoplar az sayıda Rog Strix gibi üst düzey laptoplar anca öyle oluyor onlarda en az 35k falan fiyatları. Gerisinde 80 ve üstü oluyor ki normal buda laptop bu masaüstü PC değil ki.
Hocam ben masaüstü olarak söylemiştim laptop olduğunu sonradan farkettim sonuna ekledim zaten. Konuyu düzenledim şimdi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri