Laptop Ekran Kartı Watt Yükseltme Mümkün Mü?

TurkFather

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Game slayer Xl almıştım 15500 tlye 3050ti 11400h 16gb ram
Ekran kartı 60w olduğu için çoğu oyunda yetersiz olduğunu düşündüğüm fps alıyorum. Sıcaklıklarım turboda 66 dereceyi geçmiyor, watt yükseltmek laptopda mümkün mü? Laptop bilgim yok.

Kaage

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yükseltmek mümkün farklı markaların yüksek wattlı vbiosunu flashlayabilirisin
burda yapıldığı gibi

takıldığın yer olursa sorabilirisn

berkaytaskiner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
yükseltmek mümkün farklı markaların yüksek wattlı vbiosunu flashlayabilirisin
burda yapıldığı gibi

takıldığın yer olursa sorabilirisn
kanka bende monster 3050 ti laptop var şimdi benim ekran kartım 60+15 watt gücünde.Videoda anlatılan siteye baktım 3050 ti ın dell markası ile olanı var.Ben bunu indirip uygularsam verim alır mıyım ?

kimiki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
120
Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Vbios yazarken cihazı çökertebilirsiniz.(ben çok yaptım.) Çip numarasının tam uyumlu olması, mux olup olmaması, görüntü çıkışları gibi birçok etmen olabiliyor. Ben 130w 3070 e 140w biosu yazdım mesela. Laptopta ki hdmi ve dp portları düzgün çalışmıyor 140w bios ile. Birde model numarası aynı olmasına rağmen clevo 140w biosu da cihazı tamamen çökertti. Bu konularda bilgi ve sorun yaşadığınızda yardımcı olabilecek ekipmanlar çok önemli. Eskiden de clevo bir cihaza daha iyi bir 2060 biosu yazmıştım onda hiç sorun yaşamamıştım mesela. Birde bu işe bulaşacaksanız kesinlikle yapmanız gereken birşey var. Genellikle bu adımı atlayıp sonrasında sıkıntı çekenler çok. Gpu-z indirip içinde ki orijinal bios dosyasını kaydetmeniz lazım.

Son düzenleme:

berkaytaskiner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Vbios yazarken cihazı çökertebilirsiniz.(ben çok yaptım.) Çip numarasının tam uyumlu olması, mux olup olmaması, görüntü çıkışları gibi birçok etmen olabiliyor. Ben 130w 3070 e 140w biosu yazdım mesela. Laptopta ki hdmi ve dp portları düzgün çalışmıyor 140w bios ile. Birde model numarası aynı olmasına rağmen clevo 140w biosu da cihazı tamamen çökertti. Bu konularda bilgi ve sorun yaşadığınızda yardımcı olabilecek ekipmanlar çok önemli. Eskiden de clevo bir cihaza daha iyi bir 2060 biosu yazmıştım onda hiç sorun yaşamamıştım mesela. Birde bu işe bulaşacaksanız kesinlikle yapmanız gereken birşey var. Genellikle bu adımı atlayıp sonrasında sıkıntı çekenler çok. Gpu-z indirip içinde ki orijinal bios dosyasını kaydetmeniz lazım.
Denedim, düzgün çalışmadı, kendi kendine dosyaları açılmaya başladı ,rastgele bişeyler yazmaya başladı kısaca kafayı yedi laptop, orjinal yedeği almıştım ona döndüm.Verdiğin bilgiler için sağol dostum

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Game slayer Xl almıştım 15500 tlye 3050ti 11400h 16gb ram
Ekran kartı 60w olduğu için çoğu oyunda yetersiz olduğunu düşündüğüm fps alıyorum. Sıcaklıklarım turboda 66 dereceyi geçmiyor, watt yükseltmek laptopda mümkün mü? Laptop bilgim yok.
yükseltirilir ama sogutucu iyi olması lazım ve önermem

LXHRTZ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yapan var mı? Soğutucum da iyi warzone oynarken 65 derecelerde seyrediyor. Bence fazladan 10-20w eklesek bir şey olmaz. Afterburner üzerinden power limit olayı açık değil.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri