Laptop Ekran Kartını Görmüyor

Abdulkadir51

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Selamlar arkadaşlar,

Benim laptop anladığım kadarıyla resetledikten sonra harici ekran kartı çalışmaz olmuş. Intel hd Graphics ile yaşamaya devam etmiş bu ekran kartını nasıl çalıştırabilirim? Şuan sistem ekran kartını görmüyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Huhudidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Faydası olur mu tam bilmiyorum ustam ama bios üzerinden hd graphics devre dışı bıraka biliyorsanız bir deneyin derim veya bios güncellemesi yapabilirsiniz sisteminiz tam olarak nedir bilmediğim için müdahale edilip edilmediğine dair anca bu şekilde bir öneride bulunabiliyorum şahsen. Not: görüntü komple gidip gelmeme riski vardır laptop olduğu için.

KS

Abdulkadir51

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Faydası olur mu tam bilmiyorum ustam ama bios üzerinden hd graphics devre dışı bıraka biliyorsanız bir deneyin derim veya bios güncellemesi yapabilirsiniz sisteminiz tam olarak nedir bilmediğim için müdahale edilip edilmediğine dair anca bu şekilde bir öneride bulunabiliyorum şahsen. Not: görüntü komple gidip gelmeme riski vardır laptop olduğu için işlemciniz intel ise kesinlikle denemeyin.
Msi after burner ekran kartının kullandığı gücü 0 olarak gösteriyor ekran kartı dxdiag da ve biosta gözükmüyor ama aygit yöneticisinde gözüküyor yine ama ki harici ekran kartı çalışmıyor laptop Samsung NP300E5C-S0BTR İşlemci i5 3210m ekran kartı Nvidia GeForce GT 620M

Huhudidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Ustam genelde bu sistemde otomatik seçmesi lazım ekran kartını eğer fişe takılı ve prizde ayarlarını karıştırmadıysanız örneğin oyuna girdiğinizde harici ekran kartınız ile başlatıyor olmalı masa üstüne döndüğünüzde ve arka plan boşta intel hd görüntü birimini kullanır. Sorun olduğunu düşünceniz devam ediyor ise Bios güncellemelerini kontrol etmenizi kendimce önere bilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri