laptop elektrik almıyor

bataja

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ,
Hp pavilion g6 2002st laptopum var. Dün gece kullandım problem yoktu işe gidip geldim tekrar açmak istedigimde acikmadi. Bataryası şarj ettim başka pcden bilgisayar açılıyor ancak bataryası sadece elektrikten kullanmak istedigimde açılmıyor. Şarj aletinde problem yok denedim başka bilgisayarı çalıştırıyor. Biraz araştırmam sonucu dc power Jack bozulmuş olabilecegini dusunuyorum. Ana kartta problem olsa batarya takilida acilmazdi bence :/ herhangi bir fikri olan yardım edebilecek var mı acaba ?

E

expert

Guest
merhaba bataja batarya takılı artı elektirikte iken çalışmıyor demi
bataryasız elektrik te çalışıyor mu
veya sadece batarya takılı olunca çalışıyor mu

kısa devre olmuş olma ihtimali olabilir bunun için en yakın yetkili servise uğrarsanız iyi olur

KS

bataja

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
merhaba bataja batarya takılı artı elektirikte iken çalışmıyor demi
bataryasız elektrik te çalışıyor mu
veya sadece batarya takılı olunca çalışıyor mu

kısa devre olmuş olma ihtimali olabilir bunun için en yakın yetkili servise uğrarsanız iyi olur

Batarya takılı iken batarya doluysa çalışıyor. Ancak batarya dolmuyor. Batarya takılı değil , şarj cihazı takılı iken çalışmıyor , istanbula yeni tasindin guvenebilecegim bilgisayarcı bilmiyorum o yüzden kendim halletmek istedim

E

expert

Guest
özelden bana numaranızı ve oturduğunuz semti yazın ben de pc işi yapıyorum yardımcı olurum sana :)

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
2 hafta önce hemen hemen aynı sorunu yaşadım evde çalışan bilgisayarı sabah iş yerine götürdüm şarj almadı batarya dahili olduğu için çıkartıp deneyemedim de farklı şarj aletleride çalışmadı şarj aleti takılı şarj olmuyor uyarısı veriyordu bilgisayar sonra anlaşıldı ki batarya arızalı imiş bende bataryayı komple söktüm şuan laptobumu bataryasız kullanıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri