Laptop Gtx 1050 ile CS:GO'da bile 40 fps alma sorunu

prokaan78

Üye
Tepki
0
Bir türlü çözemediğimiz sorundur.Dying lightta 5 fps , csgoda 40 vs vs gidiyor.

Denenenler
3 Kez farklı windows 10 sürümü formatladık(temiz format)
Parkcontrol , cpu hızı sabitleyici , güç planından performans ayarı , intel grafikten performans ayarı gibi ayarlar yapıldı çalışmadı
Soğutucu ekstradan var fakat zaten 70 derecedeykende kasıyor
Oyunu d diskinden c ye taşımak (disk arızası varsa diye)
Görev yöneticisinden yüksek öncelik tanıma
Oyuna girerken sağ tık nvidia yüksek performans işlemciyle çalıştırma
Nvidia denetim masasından performans ayarları
Chipset driver , ekran kartı driver vs güncellemek
Nvidia denetim masasından her oyunu ayrı şekilde nvidiayla çalıştırmak

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
şuanda düşük ayarlarda durum bu gpu kullanımı %20 üzerine nadiren çıkıyor ve düşük ayarlarda 1024x768 de 60 fps.
Azönce 2 round  boyunca 140 fps aldık (gpu kullanımı %35 40 civarındaydı bazen 50 ye çıkıyordu) düzelmişti ama 2 round sonra fps yeniden 60 civarlarına düştü ve birdaha asla çıkmadı.Garip bir sorun.

Mesela arkada cs açıkken sesi biraz kötü geliyor(fazla kötü değil ama değişme var yani) arkadaşımın ama boşta 4 gb daha ram var.Cs kapayınca direk sesi düzeliyor

BU ARADA BİLGİSAYAR BENİM DEĞİL ARKADAŞIMIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN ONUN SESİ BANA KÖTÜ GELİYOR YANİ BİLGİSAYAR SAHİBİNİN

Enes Değirmenci

Yeni Üye
Tepki
0
Hocam yazılımsal gibi duruyor açıkçası. Ekran kartı driverını ddu ile kaldıırp daha sonra yeniden kurar mısın?

Windows ayarlarından güç modu açık mı onu da kontrol edin :)

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
denedik hocam ekran kartı driverından değilmiş farklı driverlarlada denedik yine aynı sonuç oldu.Birden düşüyor ve birdaha hiç çıkmıyor fps.
Güç modu derken neyden bahsettiğinizi anlayamadım güç planı yüksek performansta o mu ?

Enes Değirmenci

Yeni Üye
Tepki
0
Hocam yapılması gereken herşeyi yapmışsınız. Bios güncellemesi dahil. Açıkçası bundan sonrası için bir teknik servise başvurmak gerekiyor gibi geldi. Başka oyunlarda performans durumu nasıldı? Ekran kartı olarak intel hd grapchis seçili olduğunu düşünmüyorum bu kadar şeyi yaptıktan sonra :)

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
yok ya zaten sorun ekran kartını çok az kullanması anladığım kadarıyla çünkü mesela gta 5 gibi bir oyunda %30 ekran kartı kullanımı olursa fps'in düşük olması bariz normal olur.
Teknik servis uzak 21 günden aşağı gelmiyor ya :/

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
biostan güç tasarrufunu kapatma veya laptopun güç limiti aşımını arttırma gibi bir ayar yokmu ?

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
hocam yapmadıgımız tek şey bios updatei o da zaten en son çıkandan bir önceki sürüm  bios 316 yazan bizdeki.Düşündüğümüzde ilk zamanlar sorun yoktu ve ilk zamanlardada bios aynıydı hiç güncellenmedi bilgisayar 2019 ocağında alınma bu sorunlar 3 4 aydır var.

Şarj aleti düzgün şekilde şarj ediyor bilemedim :)

KS

prokaan78

Üye
Tepki
0
şarj aletini bile denedik fps 30 a düşüyor çıkarınca acayip sinir bozucu ya :(
Sıkıntı şu arkadaşım 18 yaşından küçük olduğu için babasına söylemek zorunda o da asla göndermez :/

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar