Laptop İçin SSD ve Ram Yükseltmesi (Legion Y530)

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
laptop için ssd ve ram yükseltmesi yapmak istiyorum. Oyunlarda sıkıntı çıkardığı gibi günlük kullanımda da çok sıkıntı çıkarıyor. Klasör açıp kapatırken bile donmalar takılmalar yaşıyorum. Disk kullanımı %100 hatası alıyorum. Yüksek fps aldığım oyunlarda bile anlık donmalar yaşıyorum. Bu laptopa uyumlu ssd ve ramleri nereden bulabilirim? Kendi sitesinden seri numarası ile uyumlu parçalara baktığımda aşağıdaki görsellerdeki gibi gözüküyor.

Opera Anlık Görüntü_2022-05-05_115908_pcsupport.lenovo.com.png

Opera Anlık Görüntü_2022-05-05_115825_pcsupport.lenovo.com.png

Damacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Senin sorunun bence SSD çünkü bahsettiğiniz sorunları bende kendi laptopumda yaşadım. Bütçeye göre size SSD önerebilirim. Hatta bilgisayarda CD girişi varsa SSD kızağı alarak iki diski birden kullanabilirsiniz.

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Kasma / Donma probleminizin tamamen HDD disk kullanmanızdan kaynaklı, yeni bir disk almanız gerekli ve yeni aldığınız disk mutlaka SSD disk olmalı. Disk yenilemeniz donma sorununuzu çözecektir.

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
CD girişi yok ama M.2 slotu var sanırım. Yani yine harddisk ve ssdyi aynı anda kullanabilirim muhtemelen. Uygun fiyatlı, 256gb uyumlu bi ssd önerebilirseniz çok güzel olur.

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri