Laptop kasıyor dell inspiron 5567 i7 7500u, 8gb, 240 gb, radeon r7

arif_vi_britannia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba, müğhendislik okuyorum. 5 yılllık bi laptopum var son zamanlarda aşırı kasmaya başladı, zoom ve operayı aynı anda açınca hemen donuyor kapanıyor. Genelde Solidworks Matlab, Ansys kullanıyuorum. Hızlandırmak için neler yapabilirim. Ayrıca yeni laptop alcak olsam 10k altına ne önerirsiniz?? Teşekkürler

cevikyusuf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
106
Merhaba, müğhendislik okuyorum. 5 yılllık bi laptopum var son zamanlarda aşırı kasmaya başladı, zoom ve operayı aynı anda açınca hemen donuyor kapanıyor. Genelde Solidworks Matlab, Ansys kullanıyuorum. Hızlandırmak için neler yapabilirim. Ayrıca yeni laptop alcak olsam 10k altına ne önerirsiniz?? Teşekkürler
Hocam HDD kullanıyor iseniz arkaplanda açık olan programlar yüzünden dir büyük ihtimalle kısa yolu vardi da şuan aklımda değil ayiryetten çalıştır komutu ile (Windows+R idi yanlış hatırlamıyorsam)%Temp% gibi dosyalara girip artık dosyaları temizleyebilirsiniz
Laptop olarak bende seneye şehir dışına çıkacağım büyük ihtimalle takip ediyorum piyasasını biraz 10 bin altına 1650-ti li notebook lar var genelde 8x2 16 gb ramli olmasına dikat ediniz ayriyeten

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri