Laptop Otomatik Onarım

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Acer laptop windows 8.1 ve 2013 model yani anlayacağınız hem eski hem çok yavaş bi alet yavaşta olsa gündelik işler için iş yapıyodu çok uzun zamandır otomatik onarım hatası veriyodu ama çık ve 8.1le devam et diyince bir sorun olmuyordu ama bugün bir çok kere devam etmeyi ve diğer seçenekleri denememe rağmen aynı yere geri dönüyor bilgisi olan var mıdır?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Win8.1 Acer laptopla beraber gelen (hazır kurulu) işletim sistemi değil mi?
Laptoplarda recovery özelliği oluyordu, yani temiz kurulum (format) gibi.
Kullanım kılavuzundan bakmanız gerekecek hangi yöntemi öneriyorlar.
Bu durumda yüklü uygulamalar, özel dosyalar büyük ihtimalle kaybolacaktır. Kılavuzdaki bilgiler önemli

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Win8.1 Acer laptopla beraber gelen (hazır kurulu) işletim sistemi değil mi?
Laptoplarda recovery özelliği oluyordu, yani temiz kurulum (format) gibi.
Kullanım kılavuzundan bakmanız gerekecek hangi yöntemi öneriyorlar.
Bu durumda yüklü uygulamalar, özel dosyalar büyük ihtimalle kaybolacaktır. Kılavuzdaki bilgiler önemli
evet hazır kurulu işletim sistemi sonradan herhangi bi upgrade yapmadım dediğiniz recovery özelliğini ve bazı farklı youtubeden izlediğim şeyleri denedim ama herhangi bir işe yaramadı açıkcası sıfırlamakta istemiyorum şu durumda

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Şu an Win8.1 açılıyor mu, masaüstüne ulaşabiliyor musunuz?
Yoksa sonsuz döngü şeklinde her restart ta başlangıçta onarım ekranından öteye gitmiyor mu?

Bir şekilde masaüstünü açabilirseniz Microsoft destek sitesindeki öneriler de de geçen sayfayı bir inceleyin; işe yarayabilir.

Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme:

Bilgisayarınız eskisi gibi çalışmıyorsa ve bunun nedenini bilmiyorsanız kişisel dosyalarınızı silmeden veya ayarlarınızı değiştirmeden bilgisayarınızı yenileyebilirsiniz.

Not: Bilgisayarınızı Windows 8'den Windows 8.1'e yükselttiyseniz ve bilgisayarınızda Windows 8 geri yükleme bölümü varsa bilgisayarınızı yenilediğinizde Windows 8 geri yüklenir. Yenileme işlemi tamamlandıktan sonra Windows 8.1'e yükseltmeniz gerekir.

Uyarı: Web sitelerinden ve DVD’lerden yüklediğiniz uygulamalar kaldırılır. Bilgisayarınızla birlikte verilen ve Microsoft Store'dan indirdiğiniz uygulamalar yeniden yüklenir. Windows, bilgisayarınızı yeniledikten sonra kaldırılan uygulamaların listesini masaüstünüze yerleştirir.

Bilgisayarınızı yenilemek için​

1. Ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir'e dokunun.
    (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı doğru hareket ettirin, Ayarlar'a tıklayın ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir'e tıklayın.)
  2. Güncelleştirme ve kurtarma'ya ve sonra da Kurtarma'ya dokunun veya tıklayın.
  3. Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme altında Başlarken'e dokunun veya tıklayın.
  4. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Şu an Win8.1 açılıyor mu, masaüstüne ulaşabiliyor musunuz?
Yoksa sonsuz döngü şeklinde her restart ta başlangıçta onarım ekranından öteye gitmiyor mu?

Bir şekilde masaüstünü açabilirseniz Microsoft destek sitesindeki öneriler de de geçen sayfayı bir inceleyin; işe yarayabilir.

Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme:

Bilgisayarınız eskisi gibi çalışmıyorsa ve bunun nedenini bilmiyorsanız kişisel dosyalarınızı silmeden veya ayarlarınızı değiştirmeden bilgisayarınızı yenileyebilirsiniz.

Not: Bilgisayarınızı Windows 8'den Windows 8.1'e yükselttiyseniz ve bilgisayarınızda Windows 8 geri yükleme bölümü varsa bilgisayarınızı yenilediğinizde Windows 8 geri yüklenir. Yenileme işlemi tamamlandıktan sonra Windows 8.1'e yükseltmeniz gerekir.

Uyarı: Web sitelerinden ve DVD’lerden yüklediğiniz uygulamalar kaldırılır. Bilgisayarınızla birlikte verilen ve Microsoft Store'dan indirdiğiniz uygulamalar yeniden yüklenir. Windows, bilgisayarınızı yeniledikten sonra kaldırılan uygulamaların listesini masaüstünüze yerleştirir.

Bilgisayarınızı yenilemek için​

1. Ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir'e dokunun.
    (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı doğru hareket ettirin, Ayarlar'a tıklayın ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir'e tıklayın.)
  2. Güncelleştirme ve kurtarma'ya ve sonra da Kurtarma'ya dokunun veya tıklayın.
  3. Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme altında Başlarken'e dokunun veya tıklayın.
  4. Ekrandaki yönergeleri izleyin.
hayır masaüstüne ulaşamıyorum ve her restartta aynı onarım ekranı geliyor

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Biraz zor, karmaşık ve uğraştırıcı bir yntem gözüme çarptı.
%100 başarı garantisi olmayabilir. Komut istemi kullanmak gerekiyor.

Video:

Eğer sistemde çok çok önemli olan özel dosyalar, yoksa, yerine kolaylıkla koyabileceğiniz uygulamalar varsa, son çare olarak temiz kuruluma (format) yönelmek zorunda kalabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri