Laptop Ses Problemi

Katılım
25 Ara 2021
Mesajlar
54
Tepki
1
Konum
58 | Sivas
Merhaba,

Dizüstü bir bilgisayar kullanıyorum, son 2 haftadır bilgisayar çalışıyorken çok acayip bir cızırtı sesi geliyor. Ben fanlardan geldiğini düşünüyorum ama internetten araştırdığımda ssd veya harddiskinde bu tür ses yapabildiğini yazmışlar. Ben bilgisayarımı sürekli ses yapsa da şu anlık sorunsuz kullanabiliyorum ileride bir sorun çıkartır mı ciddi bir problem mi anlayamadım.

Maddi olarak durumum iyi olmadığı içinde bir tamirciye götüremiyorum ama bilgisayarımın da tamamen bozulmasını istemem o yüzden bu sorunun ne kadar ciddi bir sorun olup olmadığını forumdaki bu konuda bilgi sahibi kişilerden  öğrenmek isterim.
 

ugur.gozaydin

Co Admin
Co Admin
Katılım
11 Eki 2017
Mesajlar
31,276
Tepki
858
Konum
34 | İstanbul Anadolu
Cvp: Laptop Ses Problemi

HDD disklerde cızır cızır bir okuma sesi gelir arada veya işlem sırasında sürekli olarak ancak sesi spesifik olarak ayırt edilebilir. Yani ses kaydı olmadan 100% odur diyemeyiz. SSD diskten bu tarz bir ses çıktığını hiç duymadım ve görmedim. Onun olacağını sanmam. Fan veya batarya odaklı olabilir alternatiflerinde. Fan ise sorun değil ama bataryaysa sorun çıkartma potansiyeli yüksektir uzun vadede.
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst