Soru Laptop Wifi Modülü Arızası.

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba, 11 yıllık Toshiba bilgisayarımda yaşadığım bir sorun üzerine size yazıyorum.

Sorun Tanımı;

Bilgisayara wifi bağlantısı yapıldıktan belirsiz bir süre sonra kendiliğinden bağlantı kopuyor. Donanım açık fakat internet bağlantısı hiç bağlanmamış konumuna geçiyor.

Kullanılan modül İntel 7260NGW modülü. Bi hayli eski teknolojiye sahip kart yalnızca 2.4 GHz bağlantı kapasitesine sahiptir.

Bu modül yerine alabileceğim öneri kartlarınızı öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Öncelikle anten kablolarınızı bir kontrol etmenizi tavsiye ederim mümkünse. Elimdeki wifisi sorunsuz çalışan bir laptobu sökmem gerekmişti ve wifi kablosu hasar görmüştü biraz. Olabildiğince düzeltsem de bağlantı bir süre sonra kopuyor fakat kartta sorun yok. Benzer bir durum olmasına karşın en azından wifi kartının üzerindeki kabloları tak çıkar yapıp bir daha bir gözlemleyebilirsiniz. Yeni wifi kartı işine gelirsek, fiziksel olarak uyumlu olsa da her chipset, bios, her kartı tanımayabiliyor bildiğim kadarıyla. Deneyip almak en iyisi aslında bu yüzden ikinci el iyi olabilir. Sizin portunuzun adı NGFF(M2) diye geçiyor benim bulduğum. Ve bulduğum fiziksel olarak uygun bir kartı ekliyorum aşağı. Nasıl bir paketlemede geliyor, denenip çalışmazsa iade edilebilecek bir ambalajı mı olur bilmiyorum, uyumlu olup olmayacağı hakkında da kimse net bir şey söyleyemez tahminim. Ayrıca sizde çift anten var, çift antenli bir kart almaya dikkat edin.

KS

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle anten kablolarınızı bir kontrol etmenizi tavsiye ederim mümkünse. Elimdeki wifisi sorunsuz çalışan bir laptobu sökmem gerekmişti ve wifi kablosu hasar görmüştü biraz. Olabildiğince düzeltsem de bağlantı bir süre sonra kopuyor fakat kartta sorun yok. Benzer bir durum olmasına karşın en azından wifi kartının üzerindeki kabloları tak çıkar yapıp bir daha bir gözlemleyebilirsiniz. Yeni wifi kartı işine gelirsek, fiziksel olarak uyumlu olsa da her chipset, bios, her kartı tanımayabiliyor bildiğim kadarıyla. Deneyip almak en iyisi aslında bu yüzden ikinci el iyi olabilir. Sizin portunuzun adı NGFF(M2) diye geçiyor benim bulduğum. Ve bulduğum fiziksel olarak uygun bir kartı ekliyorum aşağı. Nasıl bir paketlemede geliyor, denenip çalışmazsa iade edilebilecek bir ambalajı mı olur bilmiyorum, uyumlu olup olmayacağı hakkında da kimse net bir şey söyleyemez tahminim. Ayrıca sizde çift anten var, çift antenli bir kart almaya dikkat edin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Doğrusu açıklamalarınız ziyadesiyle beni aydınlattı. Son durumu buradan paylaşıyor olacağım. Uyarılarınızı dikkate aldım.

KS

oguzhantuvanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, ürün elime ulaştı. Bilgisayarda çalıştı ama mevcut sorun bu modülde de devam etti. Görünen o ki bağlantı kopmasına neden olan sorun başka bir yerde. İlginiz için teşekkür ederim.

Bu durma ilişkin başka notunuz olursa dinlemek isterim.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Merhaba, ürün elime ulaştı. Bilgisayarda çalıştı ama mevcut sorun bu modülde de devam etti. Görünen o ki bağlantı kopmasına neden olan sorun başka bir yerde. İlginiz için teşekkür ederim.

Bu durma ilişkin başka notunuz olursa dinlemek isterim.
Usb bir wifi adaptörü varsa onla deneyebilirsiniz birde. Eğer onda kopma yaşamazsanız düşük bir ihtimal de olsa wifi anten kablolarında bir deformasyon olmuş olabilir bir noktasında. Ekran kapağının çevresinden dolaştığı için bu kablolar, ekran menteşesinin ordan geçen kısım kullanım sonucu aç-kapa hasar görebiliyor bazen. Sürücülerin kurulmasını Windowsa bırakıyorsanız adaptörün sitesinden kendiniz indirip kurmayı da deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri