Laptop'a Harici Masaüstü Ekran Kartı Bağlama

Voltaire

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi Günler arkadaşlar. 

Laptopuma harici ekran kartı bağlamak istiyorum. Biraz youtube vs' den araştırdım PCI-e ile masaüstü ekran kartı takılıyor. thebottlenecker sitesinden darboğaz durumuna baktım işlemcime göre ne kadar doğru bilmiyorum Geforce GTX 1050 uyumlu. Laptopum özelliklerinden biraz bahsedeyim. i5 3230m 2.60 ghz 4 çekirdek. 8 gb ram ddr3 amd radeon hd 7600m series ekran kartı var. PCI-e aletini yabancı sitelerden sipariş veriliyormuş. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım edebilr mi böyle birşey yapılabiliyorsa yapayım mı ? Yeni bilgisayar almam biraz zor gibi eğer bu olursa bunu kesinlikle yapacağım.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarda eğer ekstra PCI-E x1 girişi yoksa Wi-Fi bağlı olduğunu kullanacaksın ve kablolu internetle bağlanmalısın alacağın aparat eğer Laptop ekranından da görüntü almak istiyorum dersen biraz daha kaliteli olacak USB kablolu değil de HDMI ile iletişim sağlayan olmalı daha sonra güç kaynağı alacaksın yine biraz maliyetli olacak ama evet ciddi performans artışı sağlarsın.
Biraz daha görsel olarak kafanızda kalan sorunları aşağıda ki videodan giderebilirsiniz bize tekrar soru sorabilirsiniz.

KS

Voltaire

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Alacağım ekran kartında ekstra güç kaynağı girişi yok 1050 modelinde. Acaba laptopun adaptörünü update ederek bu kartı besleyebilir miyim enerji olarak ?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu parçaların satıldığı yerleri inceledim öneri olarak ekstra güç bağlantılı ekran kartı hatta tam uyumluluk sağlayan modeller listesi 1060 ve üzeri gösteriliyor ondan aşağı ekran kartlarında ekstra güç girişi olan model tercih edin garanti olması için çünkü laptop daha yüksek voltaj ve amper li adaptörde çalışmayabilir. Rica ederim teşekkürler. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri