Laptop'da Ekran Kartı 100 Dereceyi buluyor ne yapmalıyım?

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Oyun oynarken aniden bilgisayarımın kapanma sorunu vardı bende teste soktum hiçbir şeyde sıkıntı yok fakat ekran kartı yavaş yavaş 100 dereceye doğru gidiyor 98 99 oldu bıraktım zarar görür diye. Ben bunun ısınma sorununu nasıl halledebilirim?

ShiroiKami

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun oynarken aniden bilgisayarımın kapanma sorunu vardı bende teste soktum hiçbir şeyde sıkıntı yok fakat ekran kartı yavaş yavaş 100 dereceye doğru gidiyor 98 99 oldu bıraktım zarar görür diye. Ben bunun ısınma sorununu nasıl halledebilirim?
İyi akşamlar hocam bende zamanında bu konudan muzdarip oldum sanırsam termalmacun değişmesi lazım ve Laptopun içi temizlenmesi lazım Allah korusun aksi takdirde yakında sarj olma yerini eritmeye başlaya bilir ama bundan emin değilim benim Laptopum da olmuştu

Exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
37
Oyun oynarken aniden bilgisayarımın kapanma sorunu vardı bende teste soktum hiçbir şeyde sıkıntı yok fakat ekran kartı yavaş yavaş 100 dereceye doğru gidiyor 98 99 oldu bıraktım zarar görür diye. Ben bunun ısınma sorununu nasıl halledebilirim
Evet termal macun yenilenme zamanı gelmiştir,eğer Gine çözülmez ise arka planda gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatıp denemenizi öneririm sorun hala devam ediyor ise garantisi var ise garantisine yok ise bit teknik servise başvurmanız öneririm.

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151
Bende eskiden laptop kullanıyordum 92 dereceyi buluyordu ve sonra kapanıyordu bu sorun olduktan sonra fan temizliği yaptım ve SSD takdirdim ve 92 derece aldığım yerde 60-65 dereceleri alıyordum uzun lafın kısası fan temizliğinin çok etkisi var

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Laptoplar kasalara oranla daha çok ısıya dayanıklı oluyor genelde. Ancak bu ısının da bi derecesi var aşarsa eğer güvenliği sağlamak için pc otomatikman kapatıyor kendini. Yılda 1 kez fan temizliği ve termal macun yenilerseniz sorun ortadan kalkacaktır. Bende de aynısı oluyordu çünkü asus laptopum oyun oynarken 95-100leri görüyordu.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Ekran kartı fanı yeteri kadar hava üflüyor mu? Tıkanmış ya da bozulmuş olabilir. Söküp kontrol etmelisiniz.

Fanlarda sorun yoksa termal macun değiştirmelisiniz. Kaliteli ve orijinal bir macun almalısınız. Piyasada çok fazla kalitesiz ve çakma var. Bu ürünü önerebilirim:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri