laptopum kendi ağımı görmüyor

İsmail Adil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Laptopum başka ağları görüyor ama kendi ağımı görmüyor modemi resetledim başka işlemler yaptım ama bazen görüyor bazen görmüyor

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Windows ve X tuşlarına aynı anda basarak Aygıt Yöneticisi'ni açınız.
  • Ağ bağdaştırıcıları kısmını genişletiniz.
  • Adaptörün adına sağ tıklayınız ve Sürücü yazılımını güncelle seçeneğine tıklayınız.
  • Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak bul seçeneğine basarak önünüze çıkan talimatları izleyiniz.
  • Son olarak Kapat butonuna tıklayarak prosedürü tamamlayınız.
  1. Bilgisayarınızdan başka bir ağa bağlanmayı denediğinizde aynı sorunla karşılaşmakta mısınız, yoksa yalnızca evde kullandığınız ağı mı bilgisayar görmemekte?
  2. Bu sorun ne kadar zamandır devam etmektedir?
  3. Bu sorun ortaya çıkmadan önce bilgisayarınızda herhangi bir sistemsel değişiklik yapmış mıydınız?

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Laptopum başka ağları görüyor ama kendi ağımı görmüyor modemi resetledim başka işlemler yaptım ama bazen görüyor bazen görmüyor
Aynı sorunu ben de yaşadım sık sık ve sorun genellikle kanal ayarlarıyla alakalı olduğu için kısa sürede hallettim.

Kanal ayarlarını değiştirmeden önce:
Öncesinde Wifi Analyzer programını kurun.

Çözümle seçeneğine geçtikten sonra, bağlı olduğunuz ağın hangi kanalda daha iyi olacağını size öneriyor.

Modem arayüzünden wifi kanalınızı önerilen ağa çekin.

Eğer çare olmazsa, modem, wifi kart detaylarına bakmak gerekir. Wifi driverların güncel olduğundan emin olun.

1666224135525.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri