Çözüldü Laptopuma Yükseltme Yapmak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
Selam arkadaşlar,

Ben laptopuma yükseltme yapmak istiyorum fakat hangi rami ssd yi kullanacağımı bilmiyorum

laptop markam Lenovo ideapad 320-15IKB

yardımcı olursanız sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Bir bütçe belirtebilirseniz yardımcı olmamız daha kolay olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cihazda 1 adet M.2 disk yuvası görünüyor. PCIe 3.0 X4 hızında ki PCIe 3.0 her disk uyumlu diyebiliriz bu cihaz için. SATA SSD diskte alabilirsiniz soket var. Ancak sisteminizdeki diski önce görmemiz gerek hangi ürün var bilmiyoruz. CrystalDiskInfo yazılımıyla diskin verilerini paylaşın. Birde bütçe belirtin.

KS

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
Cihazda 1 adet M.2 disk yuvası görünüyor. PCIe 3.0 X4 hızında ki PCIe 3.0 her disk uyumlu diyebiliriz bu cihaz için. SATA SSD diskte alabilirsiniz soket var. Ancak sisteminizdeki diski önce görmemiz gerek hangi ürün var bilmiyoruz. CrystalDiskInfo yazılımıyla diskin verilerini paylaşın. Birde bütçe belirtin.
buyurun hocam bütçem siz ne önerirseniz onu alacağım orta halli bişey olsa olur ama yinede 2.5 k falan bütçem

Ekli dosyalar

• CrystalDiskInfo_20220703150706.png
    CrystalDiskInfo_20220703150706.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 10

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ram olarak 4gb kendisinde bulunduğu yazıyor tabi Ram bilgileri belli değil ama sizde alacaksanız 4 alıp dual channel kullanırsınız.
1656850304188.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
1TB WD Blue SATA HDD var sistemde. Cihazın M.2 yuvası olduğu görünüyor bu PDF dokümanda ama emin olamadım. Cihazı açıp görsel paylaşmanız daha net öneri yapmamızda faydalı olacaktır.

Ayrıca sistem maksimum 8GB bellek destekliyor ve 4GB bellek gömülü. Ek yükseltme yapamazsınız kapasite olarak RAM için.

KS

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
1TB WD Blue SATA HDD var sistemde. Cihazın M.2 yuvası olduğu görünüyor bu PDF dokümanda ama emin olamadım. Cihazı açıp görsel paylaşmanız daha net öneri yapmamızda faydalı olacaktır.

Ayrıca sistem maksimum 8GB bellek destekliyor ve 4GB bellek gömülü. Ek yükseltme yapamazsınız kapasite olarak RAM için.
anladım hocam açıp fotoğraf gönderirim peki ramleri dual yapabilirmiyim yada 16 gb lık takamazmıyım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ürün oldukça iyidir. DRAM yongası olan performanslı bir disktir. Satın alabilirsiniz.

Başka bir sorunuz var mıydı?

KS

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
Macun için bütçeniz nedir bilmiyorum ama Arctic MX-5 veya NOCTUA NT-H1 veya H2 öneririm.
Teşekkür ederim hocam bütçem yeterlidir macun içinde ve hocam ssd deki dram yongası dediğiniz şey nedir ayrıca bunları yaparsam windowsuda ssdiye kurmayı düşünüyorum performansı artarmi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Teşekkür ederim hocam bütçem yeterlidir macun içinde ve hocam ssd deki dram yongası dediğiniz şey nedir ayrıca bunları yaparsam windowsuda ssdiye kurmayı düşünüyorum performansı artarmi
DRAM SSD disklerde CACHE yani ara bellek olarak kullanılıyor. DRAM yongası olarak diskler genelde daha performanslı olurlar. Windows 'u SATA veya M.2 SSD diske kurarsanız evet performans artışı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri