Çözüldü Led Kontrol Programı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Huhudidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Arkadaşlar Asus Rog Strix 3070Tİ OC ekran kartı ledlerini kapatamıyorum denediğim programlar: RGB fusion, Aura Sync, Auro Creator, Mystic light, İcue, MSI dragon center ve adını unuttum 1 2 program daha vardı herhangi bir öneriniz var mı? Aura Sync ile ilkten kapadım fakat restart attığımda tekrar yandı tekrar ayarlamak için programı açtığımda bu sefer 502 hatası veriyor ve epey yaygın bir sorun başı ağrıyan çok var başka yolu yokmu bu ekran kartının RGB kapatmanın? Faydası olur mu bilmiyorum fakat, anakart modeli MSI MAG Z690 Tomahawk DDR4 Saydığım programların 2 tanesi hariç PNY XLRB ramlerin RGB kontrol edebiliyorum fakat hiç birinde Ekran kartını görmedi. Sürücüler Bios bütün driverlar güncel sistemi ve güncellemeleri daha dün akşam bitirdim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
ASUS kartının RGB sistemini MSI ve Gigabute ile kontrol edemezsiniz.

AuraSync ile kapatılması gerek ama programda bir hata oluşmuş gibi duruyor. Programı kaldır kur yapın ama kaldırma işlemini CCleaner gibi bir yazılımla yapın ki kalıntılarıyla silinsin.

KS

Huhudidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Uğur hocam sabahtan beri uğraşıyorum CCleaner ile 3 4 kere kaldırıp tekrar yüklemeye çalıştım kayıt dosyalarına temp klasörüne kadar manuel olarakda kontrol ettim sildim asus mail yazdım cevap geldi Bios sıfırlayın diye onuda denedim tekrar aynı hatayı vermeye devam ediyor epey araştırdım Aura baya sıkıntılı bir programmış çalışma konusunda tek madur olmadığımı gördüm ilk sefer yüklediğimde gayet güzel kontrol sağlanıyor ve istediğim ayarı yapmıştım restartta attım sorun olmamıştı pc kapatıp sabah uyandığımda hata vermeye başladı Aura dan başka bir yolu yok ise vakit harcamayayım dedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bildiğim açık kaynak tek RGB programı OpenRGB ama ben her zaman orijinale bağlı kalmayı tavsiye ederim. Yani AuraSync varken OpenRGB kullanmak bana mantıklı gelmiyor. Deneyebilirsiniz isterseniz.

Bu arada ASUS yazılım konusunda gerçekten sıkıntılı orası doğrudur. Birde direkt AuraSync indirmiyorsunuz değil mi ArmoryCrate kuruyorsunuz?

KS

Huhudidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
OpenRGB denemedim hocam olsunda orjinal programı artık diğer formattan sonra tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Evet hocam Microsoft mağazaya yönlendiriyor sadece AuraSync yüklemek için oda inmiyor mecburen sitesinden ArmoryCrate ile kuruluyor oda hata veriyor umarım düzeltirler en kısa sürede gerçi bayadır sorunlu sanırım. Hocam OpenRGB öneriniz sorunumu çözdü size çok çok teşekkür ediyorum sonunda sayenizde kapatabildim sağ olun var olun gerçekten takıntı halini almıştı artık, harikasınız. Kocaman bir ohh çektim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri