Lenovo notebook yardım

radomir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler , iyi forumlar.

Bir vesile ile elime Lenovo ideapad 100s geçti , oldukça temiz bir bilgisayar olduğu için kullanmaya karar verdim ancak özellikleri oldukça yetersiz.

Amacım bilgisayar ile oyun oynamak değil ancak biraz hızlı ve yeterli alanı olan bir bilgisayar kullanmak istiyorum. 

Bilgisayarın özellikleri ; 

32 GB hard disk
2 GB Ram
1 GB ekran kartı

Şimdi sizlere sorum şu ; bu bilgisayara Ram ve hard disk nasıl alıp takıcam önereceğiniz uygun fiyatlı ram veya hard disk var mı. Dediğim gibi amacım bilgisayar ile oyun oynamak değil sadece azıcık hızlı ve yeterli alanın olması.

Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
ssd takabilirsiniz. Ancak ram kapasitesi konusunda bilgi yok nette. Bi kaç yerde de max.2 gb yazmış. Bu doğruysa, rami arttıramazsanız pek bi kıymeti olmaz upgrade nin.

KS

radomir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
ssd takabilirsiniz. Ancak ram kapasitesi konusunda bilgi yok nette. Bi kaç yerde de max.2 gb yazmış. Bu doğruysa, rami arttıramazsanız pek bi kıymeti olmaz upgrade nin.

ssd takmadan orjinal hard diski çıkarıp yerine başka bir hard disk takabilir miyiz ?

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
radomir' Alıntı:
met 61' Alıntı:

ssd takmadan orjinal hard diski çıkarıp yerine başka bir hard disk takabilir miyiz ?
HDDler standart ölçülerde olurlar. Şayet çok özel bi HDD değilse yuvasının uyması lazım. Çıkartıp bi ölçülerini kontrol edebilirsiniz.

KS

radomir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
radomir' Alıntı:
HDDler standart ölçülerde olurlar. Şayet çok özel bi HDD değilse yuvasının uyması lazım. Çıkartıp bi ölçülerini kontrol edebilirsiniz.

peki 8 gb lık bir ram takabilir miyim bu bilgisayara

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Nette, sadece bi yerde ,4 gb ram takılabilir şeklinde bi ibare bulabildim. Bu durumda 8 gb hayal gibi duruyor.
 ramler standarttır. 4 gb bi notebook rami olan bi arkadaşınızdan denemek için alıp takın derim. Anlamanın en iyi şekli. Görmezse ,boşuna para vermemiş olursunuz,böylece.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri