Letgodan dolandırıldım

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
admin öne çıkartırsan sevinirim
letgodan dolandırıldım ben yaptım siz yapmayın sakın letgodan 2.el ürün almayın bu devirde kimseye güven olmuyo alcaksanız 0 alın
Letgodan adamla 540 tl harddisk için anlaşmıstık west gate 3 tb harddisk elime geldi ama bilgisayar okumuyo adama whatsapptan yazdım cvp da vermio adamın ibanını telefon numarasını siber suçlara versem paramı geri alma şansım varmı

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Dolandırıcılıkta dava edebilirsiniz, tabii ki. Arabuluculuk devreye giriyordu sanırım ilk etapta. O aşamada sorununuz çözeülecektir zaten. Karşı taraf riske girmek, siciline işletmek istmeyecektir eğer bun tür şeyleri devamlı yapan birisi değilse. Ama avukatıydı mahkeme ücretiydi falan. bazen en iyisi allaha havale etmek oluyor. Ama az da bir para değil. Elinizden gelen tüm imkanları kullanın derim.

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Dolandırıcılıkta dava edebilirsiniz, tabii ki. Arabuluculuk devreye giriyordu sanırım ilk etapta. O aşamada sorununuz çözeülecektir zaten. Karşı taraf riske girmek, siciline işletmek istmeyecektir eğer bun tür şeyleri devamlı yapan birisi değilse. Ama avukatıydı mahkeme ücretiydi falan. bazen en iyisi allaha havale etmek oluyor. Ama az da bir para değil. Elinizden gelen tüm imkanları kullanın derim.
540 tl ztn bu devirde bi sweat olmuş 400 tl polise gitsem diğer olan olaylarıda okudum takipsizlikten olay kapanıyomuş adam bana harddiski gönderdi ama bozuk adam gönderdim fln der kısaca
not:2.el alışveriş falan yapmayın 2023 e giricez alcaksanız 0 alın diğer türlü mağdur oluyosunuz ben 540 tl mağdur oldum şu devirde fazla para değil ama yinede 0 alın boşverin 2.eli

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Arkadaşlar size tavsiyem ikinci eli hatta sıfır dahi alicaksaniz net üzerinden bir şahıstan birebir görüşüp elden hatta imkan varsa deneyerek alın satış sonrası kimse kimseyi tanimiyo bazen uzak yerde olabiliyo dogrudur birebir alma şansı olmuyo ama bence bu riske girmektense fazla verin dedgim gibi akmaya calisin yada sıfır magazadan alın geçmiş olsun arkadaşım.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
540 tl ztn bu devirde bi sweat olmuş 400 tl polise gitsem diğer olan olaylarıda okudum takipsizlikten olay kapanıyomuş adam bana harddiski gönderdi ama bozuk adam gönderdim fln der kısaca
not:2.el alışveriş falan yapmayın 2023 e giricez alcaksanız 0 alın diğer türlü mağdur oluyosunuz ben 540 tl mağdur oldum şu devirde fazla para değil ama yinede 0 alın boşverin 2.eli
Kanka sen yanlış yapmışsın letgodan zaten önce para sonra havale işleri yapmak çok aşırı riskli letgodan alacağınız şeyleri yüz yüze deneyerek alacaksın,ha bu demek olmuyor ki 2.el bişey alınmaz fbde gruplar var her türlü güzel temiz eşyalar alabiliyorsun ve bide sahibinden param güvende sistemi var bunun için uzaktan işlemler için tavsiye ederim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Bilgileri üzerinden polise başvurabilirsiniz. Önce havale yapmak ve kargoyu beklemek çok riskli. Resmen parayı çöpe atıyorsunuz, şansınıza gelirse geliyor. Geçmiş olsun.

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
admin öne çıkartırsan sevinirim
letgodan dolandırıldım ben yaptım siz yapmayın sakın letgodan 2.el ürün almayın bu devirde kimseye güven olmuyo alcaksanız 0 alın
Letgodan adamla 540 tl harddisk için anlaşmıstık west gate 3 tb harddisk elime geldi ama bilgisayar okumuyo adama whatsapptan yazdım cvp da vermio adamın ibanını telefon numarasını siber suçlara versem paramı geri alma şansım varmı
Şikayette bulunsanız dahi savcı bu tür olayları gereksiz bulduğu için takipsizlik veriyor. Dolandırıcılıktan dava etseniz avukatlik ücreti arabulucu ücreti vs. hem zamanınızdan çalınacak hem de cebinizden daha fazla para çıkacak. Bence uğraşmayın Allah'a havale edip geçin..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri