LG G3 IMEI Null Sorunu

Mülayim Sağır

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Benim sorunum LG G3 telefonumun sürekli kapanması. Eskiden batarya sorunundan kaynaklıydı ve bataryayı değiştirdim. Şimdi ise sürekli yeniden başlatıyor. Yeniden başlattığı zaman ise şebeke çekmiyor bunun nedeni ise imeinin null olması. Sorunları maddeler halinde yazarsam sizde daha iyi cevaplarsınız diye düşünüyorum.[/font]

[font=Georgia,]1)Telefonum kendi kendine kapanıyor ve nedenini bilmiyorum.[/font]
[font=Georgia,]Denediğim çözümler: Batarya almak, telefona hard reset atmak, telefona Android 6.0 V30G ve 30B stock ROM'larını yüklemek.[/font]
[font=Georgia,]2)Telefonun IMEI'si ara sıra null oluyor ve nedenini bilmiyorum.[/font]
[font=Georgia,]Denediğim çözümler 1. ile aynı ve BTK'dan IMEI'nin klonlanmadığını tespit ettim.[/font]
[font=Georgia,]3)Telefonumun şebekesi çekmiyor ve nedeni IMEI'nin arasıra null olması.[/font]
[font=Georgia,]Denediğim çözümler 1. ile aynı.[/font]

[font=Georgia,]Benim başka yapabileceğim bir şey yok şuan telefonu şarj ediyorum ve uygulamaları update ediyorum.[/font]

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam öncelikle 2 tane g3 kullanmış birisi olarak şunu demek istiyorum; sizde araştırdıysanız bilirsiniz g3'ler kronik arızalılar birisinde ilk başta pilden sanıp bende değiştirdim çok tükettiği için ama çözüm olmadı, ekran kararıp telefon rest atıyordu. 2. telefonumda'da rest atmalar başladı ve onda ise sizinki gibi şebeke sorunu yaşadım kendi servisine götürdüm garantiliyken 100 küsür liraya anakart değişimi önerdiler bende yaptırmadım. Garantisi bittikten sonra sorduğumda ise çok uçuk bir rakam çekmişlerdi. İnternette gördüğüm bir kaç yöntem vardı ama denemek istememiştim. Sorunun genelde çok ısınmaktan kaynaklandığını söylüyordu herkes çözümü için telefonu açıp işlemci ve arkasını ufak alüminyum folyo ile kaplıyorlardı ve işlemcinin üstüne bir kat kağıt sıkıştırıyorlardı baskı yapsın diye, izlediğim kadarıyla çözümleri başarılıda oluyordu. Demem o ki oluşabilecek riskleri göze alıyorsanız bir deneyin derim. Kendi telefonlarımda deneyemedim ben canım sıkılınca parçalayıp çöpe atmıştım.

KS

Mülayim Sağır

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Isınmadan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü kendiliğinden imei gidiyor ve bu yüzden telefon reset atıyor. Eğer kendim bir program ile imei atarsam düzelir diye düşünüyorum. Evet gerçekten berbat bir telefon haklısınız ama öğrenciyim el mecbur bunla idare edeceğim. Yoksa kendime yeni bir telefon alırdım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri