Çözüldü Linke Tıklayarak Bilgiler Ele Geçirilebilir Mi?

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Twitter da bir videp görmüştüm meğerse altında kaynak:dd....com şeklinde bir şey yazıyormuş fark etmedim. Twite tıklayacakken o linke tıkladım ama hemen geri kapatıp tara geçmişin tamamını sildim. VirusTotal'de 5 tane açık buldu. Opera GX kullanıyorum sıkıntı çıkar mı?
1719321731962.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,312
Evet maalesef bu mümkün olabiliyor. Genelde tarayıcı odaklı olarak açıklardan faydalanıp linke tıklattırdıktan sonra sıkıntı çıkabiliyor. Pek çok YouTube kanalını da bu Phishing yöntemi ile çalarak yayın açmışlardı.

Türkiye'den PintiPanda'nın başına gelmişti. Ruhi Çenet sonrasında aynı duruma yakalandı. Dikkatli olmakta fayda var.

KS

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Evet maalesef bu mümkün olabiliyor. Genelde tarayıcı odaklı olarak açıklardan faydalanıp linke tıklattırdıktan sonra sıkıntı çıkabiliyor. Pek çok YouTube kanalını da bu Phishing yöntemi ile çalarak yayın açmışlardı.

Türkiye'den PintiPanda'nın başına gelmişti. Ruhi Çenet sonrasında aynı duruma yakalandı. Dikkatli olmakta fayda var.
Hocam şuan sıkıntı olur mu ne yapmam lazım?

KS

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Tarayıcınızda kayıtlı şifreleriniz varsa önem sırasına göre "ne olur ne olmaz" değiştirin. Tekrar bir virüs taraması başlatın. Tam tarama yapın. Açık bulursa en azından görmek açısından.
Tam tarama yaptım hocam bir şey çıkmadı şuan şimdi şifreleri değiştireceğim dediğiniz gibi ne olur ne olmaz diye teşşekür ederim cevabınız için.♥

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri