Lütfen Yardım (Çözüldü)

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba, özet geçip soru soracağım yardımcı olun,

Pc'yi açmak için guç tuşuna basıyorum, işlemci üstündeki rgb ışığı 1-2 saniyeliğine yanıp hemen geri sönüyor ve pc acildiktan sonra birdaha yanmiyor,

Sonra kapatip tekrar yapinca yine ayni, bu akşama kadar hiçbir problem yoktu kendi kendine oldu, rica ederim yardimci olurmusunuz ?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Arkadaşlar merhaba, özet geçip soru soracağım yardımcı olun,

Pc'yi açmak için guç tuşuna basıyorum, işlemci üstündeki rgb ışığı 1-2 saniyeliğine yanıp hemen geri sönüyor ve pc acildiktan sonra birdaha yanmiyor,

Sonra kapatip tekrar yapinca yine ayni, bu akşama kadar hiçbir problem yoktu kendi kendine oldu, rica ederim yardimci olurmusunuz ?
Hocam sisteminizi yazar mısınız

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam sisteminizi yazar mısını

Asus TUF GAMING Z690-PLUS WIFI DDR4 S+V+GL 1700p × 1

Cougar Aqua 360 3xFan 360mm Sıvı Cpu Soğutucusu × 1

Sorun sivi sogutucuda başlangicta ışığı yanim.sonra hemen geri sönüyor

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Hmm bilemiyorum hocam diğer hocalarım bakar

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
sıvı soğutucunun cpu üzerindeki ışıklarda mı sorun?

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Ekli dosyalar

• IMG_20230601_110214.jpg
    IMG_20230601_110214.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 38

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Evet hocam tam olarak o, yanip sönüyor

Arkadaşlar kasanin arkasini actim bu şekilde, simdi anakarti da aticam
buraya bağlı 2 ışık var kontrol et bakalım bunlar sıvı soğutucunun mu olmadı soket değiştir. Yada yazılımsal da olabilr sorun uygulaması falan yokmu?

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Cougar Aqua 360 3xFan 360mm Sıvı Cpu Soğutucusu × 1

Sorun sivi sogutucuda başlangicta ışığı yanim.sonra hemen geri sönüyor
Valla aynı sıvı soğutma bendede var Bende Kapatmaya Çalışınca Kendi Kendine Tekrar Açılıyor .d

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
buraya bağlı 2 ışık var kontrol et bakalım bunlar sıvı soğutucunun mu olmadı soket değiştir. Yada yazılımsal da olabilr sorun uygulaması falan yokmu?

Hocam uygulamada ışık modunu degistirdigimde, ram ve on taraftaki fanların ışığı değişiyor fakat cpu ustundeki o kisimda isik yok, sadece sistemi acinca 1-2 saniye yanip geri gidiyor

Valla aynı sıvı soğutma bendede var Bende Kapatmaya Çalışınca Kendi Kendine Tekrar Açılıyor .d

Hocam yemin ederim inanılmaz ya, akşama kadar hiçbir sıkıntı yoktu, sonra bi baktım ışık yok

Hocalarım anakartin ön panelide bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_20230601_110836.jpg
    IMG_20230601_110836.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 26

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Hocam uygulamada ışık modunu degistirdigimde, ram ve on taraftaki fanların ışığı değişiyor fakat cpu ustundeki o kisimda isik yok, sadece sistemi acinca 1-2 saniye yanip geri gidiyor

Hocam yemin ederim inanılmaz ya, akşama kadar hiçbir sıkıntı yoktu, sonra bi baktım ışık yok

Hocalarım anakartin ön panelide bu şekilde
şöyle birşey duymuştum bu ışık açma kapama tuşu varya kasadaki ona bir süre basılı tutunca sıfırlama gibi birşey oluyordu kasaya yeni fan takınca ışıklardaki uyuşmazlık için yapılıyprdu galiba dene istersen.

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
şöyle birşey duymuştum bu ışık açma kapama tuşu varya kasadaki ona bir süre basılı tutunca sıfırlama gibi birşey oluyordu kasaya yeni fan takınca ışıklardaki uyuşmazlık için yapılıyprdu galiba dene istersen.

Olmadı :(

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim, iyiki varsiniz, sorunu kumandadan hallettim, on off tuşuna böyle baya 10 saniye basılı tuttum düzeldi, burada ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim, iyiki varsiniz, sorunu kumandadan hallettim, on off tuşuna böyle baya 10 saniye basılı tuttum düzeldi, burada ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim
Hocam Ben Yapsam benim Sorunda çözülür mü acaba

KS

gaussxs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam Ben Yapsam benim Sorunda çözülür mü acaba
Hocam kumandadan böyle kasanın önüne, arkasina her yerine sıra sıra tut 10-20 saniye boyunca o kirmizi dugemeye basılı tut düzeliyor, olmassa kumandanin pilini cikart altta duzeltip tekrar tak, sonuna kadar yerlestir ama, dene olucaktir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri