M2 Adaptör Önerisi.

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Arkadaşlar Yeni bir m2 ssd aldım ama bende 256 gb'lık bir m2 var. 2. m2 için adaptör önerisi olan var mı ? rasgele bi adaptör iş görür mü ?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
625
avantajı nedir ? yazma okuma hızı düşüş yapar mı ? diğerlerinden farkı ne ?
Ssdniz ve aparat pci 3.0 kağıt üstünde hız kaybı yaşanmaması lazım.

Güncelleme yapıyorum, eklediğim resmi inceleyin hız kaybı yaşarsınız gibi. (Resim Technopattan.)

Ekli dosyalar

• 1586954692150.png
    1586954692150.png
    27.9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Ssdniz ve aparat pci 3.0 kağıt üstünde hız kaybı yaşanmaması lazım.

Güncelleme yapıyorum, eklediğim resmi inceleyin hız kaybı yaşarsınız gibi. (Resim Technopattan.)
Anladım. bende arkadaşın attığını almayı düşünüyordum da bakalım. pci expresslerden birine takınca ekran kartı x16'dan x8'e düşer gibi bişey duydumda ondan

KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
2. m2 için aparat alayım mı yoksa direk sistemi mi kurayım eski olanı iptal edip ?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
625
2. m2 için aparat alayım mı yoksa direk sistemi mi kurayım eski olanı iptal edip ?
Hangisi daha iyi, hızlı ise yeni aldığın daha iyidir heralde onu anakarta tak, sistemi kur. Çıkanı aparatla takabilirsin, harici yapabilirsin, veya sat.

Anakartına yeni baktım bu arada, direk x16 bir adaptör alırsan hız kaybı minimum olur. Örnek olarak,
Bu sefer kağıt üstünde ssdnizin tam hızını almanız lazım, ama adaptörü örnek olarak attim, siz x16 adaptör bakın eğer böyle kullanacaksanız. Adaptörden ssdyi boot edemezsiniz onu da söyleyeyim. Mesaj yazarsanız akşama dönüş yapabilirim.

Son düzenleme:

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Aldığın m2 daha yeni nesil ve depolama alanı fazla ise onu ana depolama olarak kullan eski olanı adaptörle kullan nasıl olsa 256 GB ve hızı etkilenecek olursa o etkilensin, yada sat

KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Hangisi daha iyi, hızlı ise yeni aldığın daha iyidir heralde onu anakarta tak, sistemi kur. Çıkanı aparatla takabilirsin, harici yapabilirsin, veya sat.

Anakartına yeni baktım bu arada, direk x16 bir adaptör alırsan hız kaybı minimum olur. Örnek olarak,
Bu sefer kağıt üstünde ssdnizin tam hızını almanız lazım, ama adaptörü örnek olarak attim, siz x16 adaptör bakın eğer böyle kullanacaksanız. Adaptörden ssdyi boot edemezsiniz onu da söyleyeyim. Mesaj yazarsanız akşama dönüş yapabilirim.
windows'u yeniye kursam ve yeniyide anakart yuvasına taksam. eskiyi depolama olarak kullansam ve aparat taksam nasıl olur ?

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
94
Bunun fiyat performans açısından harici usb olanı tavsiye eder misiniz dostlar. Hem notebook ve içinde güzel bir alternatif olabilir

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arkadaşlar Yeni bir m2 ssd aldım ama bende 256 gb'lık bir m2 var. 2. m2 için adaptör önerisi olan var mı ? rasgele bi adaptör iş görür mü ?
rastgele bir adaptör ise yaramaz hocam gen desteğine göre almalısnız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri