M2 SSD Önerisi

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar elimde iki tane m2 ssd var bunlardan hangisini kullanmalıyım konusunda kararsızım daha önce kullanmış yada bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bakınız elektronik eşyada pek bi şeyin garantisini veremeyiz.Samsung gibi mükemmel SSD yapan bi firmanın ürünü bile, bende çok kısa sürede bozulmuştu.

Çok profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız,yani günlük kullanıcı iseniz, birisini alın geçin,derim.

KS

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bakınız elektronik eşyada pek bi şeyin garantisini veremeyiz.Samsung gibi mükemmel SSD yapan bi firmanın ürünü bile, bende çok kısa sürede bozulmuştu.

Çok profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız,yani günlük kullanıcı iseniz, birisini alın geçin,derim.

tamamdır teşekkür ederim hocam elimde ikiside mevcut biri satacağım kasada takılı biri aktif kullandığım kasada takılı o yüzden sordum.

hocam konudan bağımsız olarak şuan aktif kullandığım kasada
XPG Lancer Blade Siyah DDR5-6000Mhz CL30 16GB (2x16GB) ram takılı

satacağım kasada

GSKILL 32GB (2X16) RİPJAWS V SİYAH 5600MHZ CL 36 DD5 ram ler

bu ramlerden birini söküp satacağım kasayı 1x16 olarak verip kendim kullanayım diyorum fakat uyum sağlarmı biri intel xmp biri amd expo ve mhz - cl değerleri farklı
sisteme yararı olurmu takmalı mı takmamalımı
bunuda cevaplarsanız çok sevinirim iyi akşamlar :)

KS

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
aktif kullandığım sistem

Gigabyte A620 DS3H anakart

Ryzen 5 7500f işlemci

4070 süper ekran kartı

XPG Lancer Blade Siyah DDR5-6000Mhz CL30 16GB (2x16GB)

MLD 1 TB M2 SSD

Cooler Master Masterliquid 240mm sıvı soğutucu

Thermaltake Versa T27 TG kasa

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
239
''elimde ikiside mevcut biri satacağım kasada takılı biri aktif kullandığım kasada takılı o yüzden sordum.''

Satacağınız kasada MLD olsun.
Criculal 1TB P3 Plus elinizde kalsın.
Her nekadar QLC NAND teknolojisi olsa dahi stabilite açısından MLD den kat be kat üstündür.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
aktif kullandığım sistem

Gigabyte A620 DS3H anakart

Ryzen 5 7500f işlemci

4070 süper ekran kartı

XPG Lancer Blade Siyah DDR5-6000Mhz CL30 16GB (2x16GB)

MLD 1 TB M2 SSD

Cooler Master Masterliquid 240mm sıvı soğutucu

Thermaltake Versa T27 TG kasa
AMD için kesin EXPO olacak.

KS

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
''elimde ikiside mevcut biri satacağım kasada takılı biri aktif kullandığım kasada takılı o yüzden sordum.''

Satacağınız kasada MLD olsun.
Criculal 1TB P3 Plus elinizde kalsın.
Her nekadar QLC NAND teknolojisi olsa dahi stabilite açısından MLD den kat be kat üstündür.

teşekkür ederim hocam cevabınız için bunu test edebileceğim bir program vs varmıdır 2 kasada elimdeyken olmadı test ediyim ona göre takas yapıyım.

AMD için kesin EXPO olacak.

o zaman GSKILL leri takmamın çok bir artısı olmayacak anladığım kadarı ile

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
crystal disk mark ile test edebilirsin.Stabilite değilde hız testidir ama en azından SSD nin gücünü verir.

KS

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
crystal disk mark ile test edebilirsin.Stabilite değilde hız testidir ama en azından SSD nin gücünü verir.

crytal disk ile baktığımda ikiside açıklamalarında yazılı olan değerlere yakın değerleri veriyor çok ta bir fark yok gibi gözüküyor. MLD için arkdaşın söylediği gibi bir kaç şikayet okumuştum ama.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
239
''crytal disk ile baktığımda ikiside açıklamalarında yazılı olan değerlere yakın değerleri veriyor çok ta bir fark yok gibi gözüküyor.''

Anlık okuma yazma ölçümleri karar vermenizde yeterli kriter olmamalı. Yanıltıcı olabiliyorlar. Amacımız uzun zaman kullanımlarda ciddi düşüşler olmadan belirli bir stabitiyeyi yakalamak.

Cricual bana daha avantajlı geldiği için önerim bu yönde oldu.
--Kendi yazılımı mevcut; bu yazılım ile smart sağlık izlemesi ve yazma miktarını görebiliyorsunuz. Ayrıca firmware yayınladıklarında yükleyebiliyorsunuz.
Teknik özelliklerde TBW olarak yazma ömür garantisi belirtilmiş

MLD için malesef firmanının bu tür desteği yok. resmi sitesini bile bulamadım.
Yazma ömrü açısından herhangi bir değer belirtilmemiş.

İkisi de 176 katmanlı, ikiside PCIE 4X4 desteğine sahip.

Tarafsız peşin hüküm vermeden MLD inceleme videosu izleyip kararınızı şekillendirirsiniz. M300 modeli olsa dahi fikir verecektir.

Son düzenleme:
KS

Gökhan SZDNLYN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
''crytal disk ile baktığımda ikiside açıklamalarında yazılı olan değerlere yakın değerleri veriyor çok ta bir fark yok gibi gözüküyor.''

Anlık okuma yazma ölçümleri karar vermenizde yeterli kriter olmamalı. Yanıltıcı olabiliyorlar. Amacımız uzun zaman kullanımlarda ciddi düşüşler olmadan belirli bir stabitiyeyi yakalamak.

Cricual bana daha avantajlı geldiği için önerim bu yönde oldu.
--Kendi yazılımı mevcut; bu yazılım ile smart sağlık izlemesi ve yazma miktarını görebiliyorsunuz. Ayrıca firmware yayınladıklarında yükleyebiliyorsunuz.
Teknik özelliklerde TBW olarak yazma ömür garantisi belirtilmiş

MLD için malesef firmanının bu tür desteği yok. resmi sitesini bile bulamadım.
Yazma ömrü açısından herhangi bir değer belirtilmemiş.

İkisi de 176 katmanlı, ikiside PCIE 4X4 desteğine sahip.

Tarafsız peşin hüküm vermeden MLD inceleme videosu izleyip kararınızı şekillendirirsiniz. M300 modeli olsa dahi fikir verecektir.

çok teşekkür ederim detaylı yardımınız için olmadı bugün bunun kararını verip sistemi cricual a aktarıcam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri