M2 SSD Ve Normal SSD

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Elimde 2 Tane SSD Var Biri " 500GB M2 SSD " Diğeri De " Normal 240GB SSD " 240GB SSD Olan Windows 10 Kurulu Başka Bir Kasa'da 500GB M2 SSD İse Windows 11 Kurulu ..

Sorum Şu Benim Şimdi 240GB SSD Format Atmadan Bu SSD' ye Sıfırlaya Bilir Mıyım? Arkadaşlar.. Yani " Bilgisayara Format Atmadan SSD Ye Format Atılacak " Tek

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Elimde 2 Tane SSD Var Biri " 500GB M2 SSD " Diğeri De " Normal 240GB SSD " 240GB SSD Olan Windows 10 Kurulu Başka Bir Kasa'da 500GB M2 SSD İse Windows 11 Kurulu ..

Sorum Şu Benim Şimdi 240GB SSD Format Atmadan Bu SSD' ye Sıfırlaya Bilir Mıyım? Arkadaşlar.. Yani " Bilgisayara Format Atmadan SSD Ye Format Atılacak " Tek
Hocam format ekranına girince bütün diskler görünür sadece istediğiniz SSD yi seçip oradaki sil seçeneğinden sifirlayabilirsiniz. Aslında montaj sonrası bilgisayarım kısmından da biçimlendirme yapılır ben mi soruyu yanlış anladım

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
620

Anladığım kadarıyla 500gb m2 takılı cihazınıza içinde windows olan 240 lık ssd yi takmak istiyorsunuz. Siz normal bir şekilde 240 lığı bağlayıp açın pcyi. Sonra normal Dosya Gezgininden sağ klik yapıp formatlayacaksınız. Pcyi açmadan önce m2 ssdnizden başlayacağını doğrulamak için biosdan boot menüsünü kontrol edebilirsiniz. 500 lük m2 ssdniz en yukardaysa ondan başlayacaktır.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Soruyu Biraz Çok Saçma Sordum Evet Farkındayım Lakin Bunu Başka Türlü Anlatmayı Bilmiyorum

bbglgamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Normal ssd yi sata üzerinden sisteme bağlayıp disk yönetimi üzerinden biçimlendirme yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri