Yardım M2 Ssd'den Tam Performans Alamıyorum

Furkan Yüksel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
PC hocasının 4 ay önceki
videosundaki sistemi satın aldım. Satın aldıktan sonra sistemde sadece m2 ssd de değişiklik yaptım ama yapmadan önce sistemin sitesinde de uyumlu olan ssd özelliklerine göre bir yükseltme yaptım. adata legend 700 serisi ssd den Corsair MP600 PRO NH 'a geçmeme rağmen okuma ve yazma değerlerim yeni ssd de vadedilen değeri vermiyordu alamıyordum bunun sebebi sizce nedir lütfen yardımcı olurmusunuz bu konuda çünkü ssd değerleri ve özellikleri sistemin sitesindeki önerilen parçalar ile aynı fakat böyle yapmasının sebebi nedir teşekkür ederim.
anakart 1.png

Kısa bi özet geçmek gerekirse şuan sitesinde sunulan ssd özelliklerine uygun olmasına rağmen (okuma,yazma ve gen4 vb.) ssd'den tam performans alamıyorum ve ekstradan windows ssd ye kurulu bundan da olabilirmi ?
anakart 3.png
sistemde ve sitede de bashedildiği gibi bu değerlere sahip bi ssd'ye uygun görülen anakart bu.
anakart 2.png

Son düzenleme:

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
anakartının m2 slotu gen3 desteklediği için alacağın maksimum hız ortalama 3500mb/s falan oluyor.
PC hocasının 4 ay önceki
videosundaki sistemi satın aldım. Satın aldıktan sonra sistemde sadece m2 ssd de değişiklik yaptım ama yapmadan önce sistemin sitesinde de uyumlu olan ssd özelliklerine göre bir yükseltme yaptım. adata legend 700 serisi ssd den Corsair MP600 PRO NH 'a geçmeme rağmen okuma ve yazma değerlerim yeni ssd de vadedilen değeri vermiyordu alamıyordum bunun sebebi sizce nedir lütfen yardımcı olurmusunuz bu konuda çünkü ssd değerleri ve özellikleri sistemin sitesindeki önerilen parçalar ile aynı fakat böyle yapmasının sebebi nedir teşekkür ederim. Ekli dosyayı görüntüle 25392
Kısa bi özet geçmek gerekirse şuan sitesinde sunulan ssd özelliklerine uygun olmasına rağmen (okuma,yazma ve gen4 vb.) ssd'den tam performans alamıyorum ve ekstradan windows ssd ye kurulu bundan da olabilirmi ? Ekli dosyayı görüntüle 25394sistemde ve sitede de bashedildiği gibi bu değerlere sahip bi ssd'ye uygun görülen anakart bu.
Ekli dosyayı görüntüle 25393

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri