Mavi Ekran Hatası

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Her zamanki gibi internetimde hiçbir sorun olmamasına rağmen valorantta bağlantı hatası aldım. Oyundan attı ve 5 saniye sonra mavi ekran verdi. Hata kodu ırql not less or equal bu ama anlayan varsa minidump dosyasını atıyorum bir bakabilir mi sorun nedir ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Hata dosyası Riot Vanguard\vgk.sys olarak görünüyor. Yani bir sürücü yada sistem hatası değil direkt oyun hata verdirmiş. Oyun dosyalarını doğrulayıp tekrar deneyin. Ayrıca Windows güncel değilse güncellemeyi unutmayın.

Ayrıca aşağıdakileri deneyin.

CMD yani komut istemi başlatıp, aşağıdaki komutları satır satır yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hata dosyası Riot Vanguard\vgk.sys olarak görünüyor. Yani bir sürücü yada sistem hatası değil direkt oyun hata verdirmiş. Oyun dosyalarını doğrulayıp tekrar deneyin. Ayrıca Windows güncel değilse güncellemeyi unutmayın.
Hocam vallaha çözemedim mavi ekran almadan önce riot açıldı ama çok çabuk kapanıyor ne yazıyor göremiyorum your can not riot vanguard gibi bir şey yazıyor devamı da var ama hatırlamıyorum. Mavi ekranı 1 kere verdi ama çözemediğim bağlantı hatasından sonra riot hata verdi ve hemen mavi ekran oldu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Hocam vallaha çözemedim mavi ekran almadan önce riot açıldı ama çok çabuk kapanıyor ne yazıyor göremiyorum your can not riot vanguard gibi bir şey yazıyor devamı da var ama hatırlamıyorum. Mavi ekranı 1 kere verdi ama çözemediğim bağlantı hatasından sonra riot hata verdi ve hemen mavi ekran oldu.
Kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bileşen odaklı testler önereceğim ama bir oyunun sisteme hata verdirmesi bileşen bazlı sorunu işaret etmez genelde. Boşa zaman kaybı olmasın diye önermedim ama deneyebilirseniz memtest86 ile bellek testi yapın isterseniz.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?
Oyunu neredeyse 30 kere silip kurmuşumdur her seferinde bu hata geliyor 1 yıldır oynuyorum hep aynı. İnterneti değiştik modem değiştik format attım 2-3 kere windows 11 e geçtim oyunu bir çok kez sildim. Riot destek ekibinden yardım aldım onlarda işe yaramadı.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Gerçekten bu kadar sorunlu bir oyun mu ? Ben benim kadar sorun yaşayanı görmedim sadece w11 yüzünden tpm hatası falan aldıklarını biliyorum.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam 4gb Ram var 1 saat 10 dk oldu hâlâ devam ediyor ne kadar sürer acaba ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
testi nerden yapıcam link atarmısınız
Link : - Yazılımı indirin.
  1. memtest86-usb.zip dosyasını klasöre çıkartın.
  2. USB diskini bilgisayara takın.
  3. Dosya içindeki ImageUSB.exe uygulamasını Yönetici olarak çalıştırın.
  4. Step 1 : Listeden USB diski seçin.
  5. Step 2 : "Write image to USB drive" seçeneğini seçin.
  6. Step 3 : Seçili değilse, klasöre çıkarttığınız dosyaların içindeki "memtest86-usb.img" dosyasını seçin.
  7. Step 4 : "Write" seçeneğine basın.
  8. Birkaç uyarı penceresi açılacak ve hepsini kabul ettikten sonra, işlem başlayıp bitecek.
  9. Sisteme format atar gibi bu USB disk ile başlatacaksınız sistemi.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam test tamamlandı ama ben yatmıştım gece bakamadım. Hiç hata vermedi Errors kısmı 0 ile bitti.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri