Mavi ekran ve donma

ecuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar. Yakin zamanda bir bilgisayar topladim.
İ7 13700k + 3080ti + ddr5 16x2 5200mhz ram+ 240mm nzxt z53 aio + z690i + 1tb evo 980 ssd
Sistem acildiktan sonra mouse takilmaya basliyor bircok kez eger biraz daha zorlanirsa mavi ekran veriyordu. Ramleri test ettim sorun yok. Urunlerin hepsi yeni. Acaba guc mu yetmiyor diye ekran kartindaki guc pinleri soktum ve mavi ekran sorununu cozdum. Sizce buradaki problem psu kaynakli mi yoksa ekran karti mi ? Cunku psuyu cok arastirdim i7 12700k + 3080ti kullananlar kullananlar oldugunu gordum ve bircok kiside yeterli oldugunu soylemisti. Psu cooler master 750w sfx psu

Son düzenleme:

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
bu program veya farklı bir program ile psu stress testi yap istersen
aynı hatayı vermezse ekran kartını teste sok yük altında muhakkak birinden biri hata vermesi lazım

KS

ecuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bu program veya farklı bir program ile psu stress testi yap istersen
aynı hatayı vermezse ekran kartını teste sok yük altında muhakkak birinden biri hata vermesi lazım
Bu testi ekran karti takili degilken yapayim degil mi , cunku takarsam muhtemelen testi yapamam donuyor bilgisayar

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
bilgisayar açılır açılmaz sol altta masaüstü simgesine sağ tık yapın aygıt yöneticisine gidin orada görüntü bağdaştırıcıları var ekran kartınızı seçip devredışı yapın

KS

ecuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
IMG_20230110_104058.jpg

bilgisayar açılır açılmaz sol altta masaüstü simgesine sağ tık yapın aygıt yöneticisine gidin orada görüntü bağdaştırıcıları var ekran kartınızı seçip devredışı yapın
Tekrardan selamlar, ekran karti takili testi acmak istedim bu hata cikti, acaba sgotucuyu mu tam oturtamadim overheat oluyor ? 😅bu arada caktigim bir sitede sicakligi 90 a ayarlayin kapansin 90 da diyordu bi arkadas, islemci sogutucu ustunde 44 derece gosteriyor ayni zamanda

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Ekli dosyayı görüntüle 13707

Tekrardan selamlar, ekran karti takili testi acmak istedim bu hata cikti, acaba sgotucuyu mu tam oturtamadim overheat oluyor ? 😅bu arada caktigim bir sitede sicakligi 90 a ayarlayin kapansin 90 da diyordu bi arkadas, islemci sogutucu ustunde 44 derece gosteriyor ayni zamanda
başka bir arkdadaş daha bu hatayı almış program da sorun olmaması lazım aslında ama sorun olmasın diye herhalde direk kendini durduruyor

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Selamlar. Yakin zamanda bir bilgisayar topladim.
İ7 13700k + 3080ti + ddr5 16x2 5200mhz ram+ 240mm nzxt z53 aio + z690i + 1tb evo 980 ssd
Sistem acildiktan sonra mouse takilmaya basliyor bircok kez eger biraz daha zorlanirsa mavi ekran veriyordu. Ramleri test ettim sorun yok. Urunlerin hepsi yeni. Acaba guc mu yetmiyor diye ekran kartindaki guc pinleri soktum ve mavi ekran sorununu cozdum. Sizce buradaki problem psu kaynakli mi yoksa ekran karti mi ? Cunku psuyu cok arastirdim i7 12700k + 3080ti kullananlar kullananlar oldugunu gordum ve bircok kiside yeterli oldugunu soylemisti. Psu cooler master 750w sfx psu
Ekran kartının tüm kabloları takılı şekilde problem oluyor mu ?

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Bu testi ekran karti takili degilken yapayim degil mi , cunku takarsam muhtemelen testi yapamam donuyor bilgisayar
hocam bunlar boştaykenmi oluyo yoksa yük altındaykenmi

yük altındayken oluyosa ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarınna bakın

veya mavi ekran yediğinizdeki minidump dosyasını ayrıştırıp buraya atın sorun neyden oluyo direk uğraşılmadan bulunabilir

yani pc acılıpta böle şeylerin olması virüste olabilir mouse takılmaları için diyorum ama yeni almışsınız bence dediğim gibi minidump dosyasını ayrıştırıp farklı bir konu oluşturup atın bilen arkadaşlar gelip bakarlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri