Mavi Ekran

Shaonix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar bu aralar çok yaşadığım ve çözemediğim bir sorun var yaklaşık 1 ay önce windows 11 kullanıyor iken oyunlarda ekran kartı kullanımı aniden %0 ile %5 arasına düşüp oyunlardan atıyor yada pc yi reset atmadan kurtulamayacağım bir donma problemi yaşıyordum sonrasında format atmam gerektiğini düşünerek windows 10 pro ya geçiş yaptım temiz bir kurulum ile ancak bu seferde girdiğim oyunlarda bir müddet oynadıktan sonra mavi ekran yemeye başladım genelde bu ekran kartı yönelimi ağır olan oyunlarda diye seziyorum (dead by daylight/ride4/gta5) gibi oyunlarda belli bir süre sonra mavi ekran hatasını alıyorum bios güncelledim windowsun güncel dosyalarını tamamladım sürüm eksikliği yada sürücülerim tam durumda ne yapabilirim.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    35.3 KB · Görüntüleme: 7
  • image.png
    image.png
    29.7 KB · Görüntüleme: 7

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Merhabalar bu aralar çok yaşadığım ve çözemediğim bir sorun var yaklaşık 1 ay önce windows 11 kullanıyor iken oyunlarda ekran kartı kullanımı aniden %0 ile %5 arasına düşüp oyunlardan atıyor yada pc yi reset atmadan kurtulamayacağım bir donma problemi yaşıyordum sonrasında format atmam gerektiğini düşünerek windows 10 pro ya geçiş yaptım temiz bir kurulum ile ancak bu seferde girdiğim oyunlarda bir müddet oynadıktan sonra mavi ekran yemeye başladım genelde bu ekran kartı yönelimi ağır olan oyunlarda diye seziyorum (dead by daylight/ride4/gta5) gibi oyunlarda belli bir süre sonra mavi ekran hatasını alıyorum bios güncelledim windowsun güncel dosyalarını tamamladım sürüm eksikliği yada sürücülerim tam durumda ne yapabilirim.
Oyun oynarken sıcaklığı kontrol ettinmi hiç

selambennrp

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
banchmark testi yapabilir misin hocam? sistemin stabil çalışmıyor sanırım test sonuçlarını buraya atabilirsen bize de bilgi olur

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Furmark ile ekran kartını zorla ful stres testi felan yapıp canlı olarak sıcaklık ve değerleri kontrol et.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
615
Minidump dosyalarını drive a yükleyip atarsan akşam kabaca bir yorumlayabilirim.

KS

Shaonix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Furmark ile ekran kartını zorla ful stres testi felan yapıp canlı olarak sıcaklık ve değerleri kontrol et.
istediğin gibi furmark testini yaptım ancak bir sıkıntı çıkarmadı bu süreçte işlemciyi ryzen masterdan stress testine soktum ancak ondada başarılı geçti başka neyden kaynaklanabilir bilmiyorum

Ekli dosyalar

• image.png
    image.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 5
KS

Shaonix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Minidump dosyalarını drive a yükleyip atarsan akşam kabaca bir yorumlayabilirim.
minidump ne ilk defa duyduğum için araştırdım atmayı denedim fakat benim windows klasörümde minidump gözükmüyor nasıl açılır tarzı bir araştırma yaptığımda 1 yol bulabildim gelişmiş sistem ayarlarından kurtarma seçeneklerine gidip minidump kayıt için gereken şey açık olmasına rağmen açılmıyordu cmd den minidump yeri her ne kadar gözükse de gittiğimde klasör orda olmuyordu gizlenmiş klasörleri de inceledim fakat bulamadım %systemroot% dizinini arama kısmına yazıp gittiğimde minidump memorydump tarzı şeylere ulaşamıyorum

Ekli dosyalar

• image.png
    image.png
    12.4 KB · Görüntüleme: 4
  • 2.png
    2.png
    23.2 KB · Görüntüleme: 4

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
615
minidump ne ilk defa duyduğum için araştırdım atmayı denedim fakat benim windows klasörümde minidump gözükmüyor nasıl açılır tarzı bir araştırma yaptığımda 1 yol bulabildim gelişmiş sistem ayarlarından kurtarma seçeneklerine gidip minidump kayıt için gereken şey açık olmasına rağmen açılmıyordu cmd den minidump yeri her ne kadar gözükse de gittiğimde klasör orda olmuyordu gizlenmiş klasörleri de inceledim fakat bulamadım %systemroot% dizinini arama kısmına yazıp gittiğimde minidump memorydump tarzı şeylere ulaşamıyorum
Yerel diskinize girin ve Windows klasörüne girin. Direk orda görürsün minidump klasörünü. Dosyaları drivea yükleyip atarsan biraz yorumlayabilirim.

KS

Shaonix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncelikle herkezden özür diliyorum yakın birini vefatından dolay evde değildim bu süreçte yazamadım mavi ekran sorunu ramlerden kaynaklanıyormuş değiştirdikten sonra daha bir sorun yaşamadım teşşekür ederim ilgilenenen herkese

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri