Mimarlıkta Kullanılacak Sistem Yardım

atarhan54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba iyi geceler iyi forumlar.
Profesyonel anlamda bilgisayar toplamak istiyorum mimarlık için.
Renderlar alınacak çizimler çizilecek bir sistem olacak yani.
ekran kartı ve işlemci için ne önerirsiniz benim aklımda nvidia 4000 serisi ve i5/i7 13. nesiller var
işlemci anlamında amd mi daha işime yarar intel mi teşekkür ederim.

n4ku

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Aklındaki sistem mimarlık alanı için uygun bir sistem işini hızlı bir şekilde yapabilmen için sana yardımda bulunur. Ama şunu bilki bir süre mimarlık konusunda çizim vs. şeyler yaptıktan sonra oyunlarda drop (kasma,donma) yersin.

KS

atarhan54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aklındaki sistem mimarlık alanı için uygun bir sistem işini hızlı bir şekilde yapabilmen için sana yardımda bulunur. Ama şunu bilki bir süre mimarlık konusunda çizim vs. şeyler yaptıktan sonra oyunlarda drop (kasma,donma) yersin.
oyun yok zaten hocam direk sadece mimarlık için kullanılacak sistem

n4ku

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
O zaman hayli hayli yeter abi.

abimde çizimler yapıyor bilgisayarı oyun laptopu ve senin almak istediğin özelliklerin altında bir laptop. ama abim rahatça çizim yapabiliyor o yüzden seninki yeter hocam.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Mimarlık için amd işlemcide intel işlemcide tercih eden gördüm. Bütçe söyleyin isterseniz ona göre öneri yapalım.

KS

atarhan54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mimarlık için amd işlemcide intel işlemcide tercih eden gördüm. Bütçe söyleyin isterseniz ona göre öneri yapalım.
hocam full kasa 35-40 en fazla

O zaman hayli hayli yeter abi.

abimde çizimler yapıyor bilgisayarı oyun laptopu ve senin almak istediğin özelliklerin altında bir laptop. ama abim rahatça çizim yapabiliyor o yüzden seninki yeter hocam.
evet evet 1650 ti laptop var bende o da iş görüyor ancak bir tane de masaüstü lazım hocam

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
hocam full kasa 35-40 en fazla

evet evet 1650 ti laptop var bende o da iş görüyor ancak bir tane de masaüstü lazım hocam
Eğer 16gb ram 500gb yeterli oluyorsa buna bakabilirsiniz. Bana biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi olur işlemci gücü mü ekran kartı gücü mü lazım şeklinde.

KS

atarhan54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer 16gb ram 500gb yeterli oluyorsa buna bakabilirsiniz. Bana biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi olur işlemci gücü mü ekran kartı gücü mü lazım şeklinde.
hocam her ikisi de lazım yüksek kalite render alırken ekran kartı daha ön plana çıkıyor diye biliyorum misal olarak başka bir yerde de işlemci öne çıkıyor o yüzden ikisi de orta yüksek performansta olmalı minimum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
hocam her ikisi de lazım yüksek kalite render alırken ekran kartı daha ön plana çıkıyor diye biliyorum misal olarak başka bir yerde de işlemci öne çıkıyor o yüzden ikisi de orta yüksek performansta olmalı minimum
ram ve ssd olarak bir gereksinim var mı ? Yani ekran kartı 4070 e falan düşsek gene çok mantıklı sistem çıkmıyor gibi. Başka arkadaşlarda yorum yapar ama benim attığım en doğrusu gibi. Bütçe çıkarsa 7700x işlemci seçebilirsin ona belki.

KS

atarhan54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ram ve ssd olarak bir gereksinim var mı ? Yani ekran kartı 4070 e falan düşsek gene çok mantıklı sistem çıkmıyor gibi. Başka arkadaşlarda yorum yapar ama benim attığım en doğrusu gibi. Bütçe çıkarsa 7700x işlemci seçebilirsin ona belki.
4060ti 14600kf düşünüyorum hocam ama l3 önbelleği düşük biraz 14600kfin bilemiyorum bakacağım yapacağız bir şeyler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri