MK809IV kapanıp açılmama sorunu

lsengul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar
Android 809IV modelini ikinci el olarak birisinden satın aldım kumandadan kapatma tuşuna basınca kapanıyor sonrasında açılması için bastığımda açılmıyor 

Gücü tv'nin USB çıkışından alıyorum acaba ondan olabilir mi? diye düşündüm 2.0 amper çıkışlı başka şarj aletinden denedim sonuç değişmedi

bu konuda fikriniz varmı? bir program olur vb. teşekkürler şimdiden

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu markanın sende ki model ile birlikte 3 cihazında bu problem varmış. Sorunun nedeni yanında gelen POWER 'ın yetersiz olmasıymış 5V 2.0 Amper güç istiyor cihaz böyle yazılmış ancak daha fazlası ile çalışıyormuş. Sorunu çözenler şu yöntemi kullanmışlar yanında gelen POWER 'ın yanında birde USB ile PC 'den veya TV 'den ekstra güç sağlamak. Aşağı / yukarı 5V 2.0 Amper + 5V daha ekleniyor diyebiliriz. USB 'den gelen güç 5V ufak bir modifiye ile USB kablosunu POWER ile birleştirip çözenler olmuş. Bazılarıda 9V / 10V / 12V 2000ma (2 Amper) DC Adaptör ile çözmüşler. Genelde Laptop Adaptör 'leri bu değerlerde oluyorlar onlara bakabilirsiniz. Bu yöntemlerden birini deneyip sonucu bildirirsiniz.

KS

lsengul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok teşekkür ederim cihaz mikro usb den guc alıyor bu nedenle sizce telefon şarj aleti ile denesem sonuç alirmiyim LG G4 telefonum sanırım şarj çıkışı 2 ye yakin sizin linkte verdiğiniz ürün sanırım laptop girişlerine uygun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Olabilir 2-3 Amperden fazlasını vermeden deneyebilirsiniz farklı şarj aletlerini. 9V/10V/12V olacak şekilde.

KS

lsengul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Olabilir 2-3 Amperden fazlasını vermeden deneyebilirsiniz farklı şarj aletlerini. 9V/10V/12V olacak şekilde.

yanlış anlamayın bu konularda çok bilgim yok farklı şarj aletleri derken telefon şarj aletleri var baktım hepsinde 5V yazıyor sadece amperi 1 - 1.5 - 2 şeklinde gidiyor ürün micro usbden güç alıyor nasıl bir ürün tavsiye edebilirsiniz? yardımınız için teşekkürederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Micro USB ucu sıkıntı olmaz aslında telefon ve Tablet şarjları USB bağlantısı ile oluyor sen 9V 2 AMPER gibi bir şarj aleti bulabilirsin internette onlara bir bak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
lsengul' Alıntı:

Bunun hızlı şarj çıkışı var yazmışlar sizce bu uyar mı?

Uyumlu kullanabilirsin, ancak tekrar söylüyorum bu yolu deneyip deneyip sonuca ulaşan az kişi var sende işe yaramayabilir / yarayadabilir. Tavsiyem masraf yapmadan önce elindekiler ile denemen yoksa bir yerden bedava bulup denemen masraf boşa çıkabilir diye söylüyorum gerçi 54 TL ve telefon vs. için de kullanırsın işe yaramazsa.

KS

lsengul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğiniz gibi en kötü telefonda denerim evde kullandığım şarj aletlerinin hepsi 5v üstü için satın almam gerekli tekrar teşekkür ederim iyi günler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri