Modart M7 Sistem için Harddisk Önerisi

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İyi forumlar.

Bu konuya yakın bir konu açılmış olduğunu gördüm. Bende ek olarak neler önerilebiliceği hakkında bilgi almak istedim. Söz konusu Modart M7 sistem aldım ve alırken hiçbir değişiklik yapmadım. M.2 SSD'nin oyunlar konusunda yetmeyeceğini dile getirmiş bazı hocalarım. Peki sizce normal bir SSD mi alınmalı (sanırım sata 3.0 olarak geçiyor) ya da normal bir Harddisk mi alınmalı.

Kapasite olarak 1TB veya 2TB düşünmekteyim. Harddisk kurtarırsa eğer seçimimi Harddiskten yana kullanacağım. Son olarak da eğer ki Harddisk olucaksa fiyat performans olarak hangi markanın hangi model harddiskine yönelinmeli. Bu yazımda aslında kendim sorup kendim cevaplamış gibi olmuşum. Seçimimi Harddiskten yana kullanmış gibi görünmüşüm. Fakat sizin de değerli yorumlarınızı dinlemek isterim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
SATA SSD diskler 1 TB boyutundakiler ortalama 1K fiyatlarında oluyorlar. Eğer bütçeniz el veriyorsa ses ve yavaşlıktan kurtarır sizi HDD diske kıyasla. Yok bütçeniz el vermiyorsa 600 TL ortalama bir fiyata 1 TB WD Blue 7200 RPM öneririm. Yada 2 TB aynı ürünü 1K fiyata alabilirsiniz.

KS

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
SATA SSD diskler 1 TB boyutundakiler ortalama 1K fiyatlarında oluyorlar. Eğer bütçeniz el veriyorsa ses ve yavaşlıktan kurtarır sizi HDD diske kıyasla. Yok bütçeniz el vermiyorsa 600 TL ortalama bir fiyata 1 TB WD Blue 7200 RPM öneririm. Yada 2 TB aynı ürünü 1K fiyata alabilirsiniz.
Hocam HDD ile arasında ki fark 400-500 civarı ise gözden çıkarılabilir gibi geldi. Yorumunuz için de teşekkür ederim. Önerilerinizi göz önünde bulunduracağım.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
uğur hocamın önerisiyle wd blue 7200 rpm 256mb cache almıştım 830tl ye 1 tb sini çok daha uyguna bulabilirsiniz memnunum ayrıca hdd alacaksanız bad sector testini unutmayın derim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri